Enstrüman çalmak platform sayesinde artık daha kolay

1
1969
Enstrüman Çalmak Artık Daha Kolay

Yeni bir enstrüman çalmak isteyenler, bunun için ciddi zaman harcamalı ve işin zorluğuna katlanmalıdır. Enstrüman çalmayı kolaylaştıracak inovatif uygulamalar son yıllarda hız kazanmış durumda. Fakat şimdiye kadar bu alandaki hiç bir inovasyon Playground Sessions gibi olamadı. Playground Sessions, özellikle piyano çalmayı öğrenmek isteyen kullanıcılar için dijital klavyeyi (org, synthesizer vs.) oyunlaştırdı. Platform sayesinde kullanıcı; enstrüman üzerinde yılmadan alıştırma yapma isteği duyarken, aynı zamanda kendilerine ait gerçek zamanlı analizleri görüntüleyip ve diğer kullanıcılardan gelen yorumları okuma şansı buluyor.

Yazılım; ilk etapta kullanıcılara temel müzik bilgisi verip, ölçü ve akorları tanıtmaktan ziyade, onların direkt olarak şarkı çalmaya başlamaları için tasarlanmış. Farklı çalma tekniklerinin kullanıldığı – Beethoven’dan Justin Bieber’a – müzik parçalarının arşivde barındırılmasıyla, kullanıcıların benzersiz bir deneyim yaşamaları hedeflenmiş.

Platform, MIDI veya USB çıkışı bulunan tüm klavyelerle kullanılabiliyor. Şarkılar eğitmenler tarafından çalınırken, ekranın altında bulunan nota sayfasından ilerleme takip edilebiliyor. Kullanıcı ise bilgisayarına bağladığı klavyeyi eş zamanlı olarak çalarken nerede yanlış yaptığını gözlemleyebiliyor. Doğru zamanda basılan nota için yeşil, yanlış zamanda basılan nota için ise kırmızı noktalarla kullanıcı uyarılıyor. Yapılan pratiğin sonunda doğruluk, 100 üzerinden verilen notla değerlendiriliyor. Platformu monotonluktan uzaklaştırmak amacıyla hazırlanan ödül sistemi sayesinde kullanıcılar; zamanlama, ritim ve doğruluk oranı gibi terimlerle alakalı rozetler kazanabiliyor. Platform hakkında genel bir fikir edinmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

30 günde piyano çalmayı öğretmeyi hedefleyen sistemi eğlenceli kılacak diğer özellikleri ise şöyle:

Liderlik sıralaması: Kullanıcılar arası rekabet sayesinde bıkmadan pratik yapılması amaçlanıyor
Multiplayer: Kullanıcıların birlikte veya birbirlerine rakip olarak çalması hedefleniyor
Paylaşma: Yapılan egzersizler Facebook ve Youtube gibi platformlar üzerinden paylaşılabiliyor

Sizin de enstrüman çalmayı kolaylaştıracak yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: www.playgroundsessions.com