Ev Kiralama Servisi Sizin Yerinize Kiranızı Ödüyor

Flatbook servisi siz evde uzun süreliğine yokken, dairenizi kira ile başkasına devrediyor ve kirayı ve diğer masrafları ödemeyi garanti ediyor.

0
770
Ev kiralama servisi Flatbook sizin yerinize kirayı ödüyor

Seyahat endüstrisi için bir devrim niteliğinde olan Airbnb, dünyanın her yerinde doğrudan ev sahibinden daire kiralamanızı sağlıyor. Fakat bu uygulama daha çok bir yer kiralamak isteyen ya da birkaç günlüğüne başka bir yerde konaklamak isteyenlerin daha işine yarıyor. Daire doğrudan ev sahibinden kiralandığı için de kiracılar ve ev sahipleri kötü deneyimler yaşayabiliyorlar. Montreal merkezli yeni startup Flatbook ise paylaşım ekonomisine misafirperverliği kazandırmayı amaçlıyor. Flatbook şirketi, uzun süreliğine evden uzakta olacak daire sahipleri için dairelerini başkalarına kiralıyor ve Airbnb’de bulamayacağınız başka ekstra servisler de sunuyor. Örneğin; önceden sipariş edilmiş yiyecekler veya konuklara internet dolaşım ücretinden kaçınmaları için mobil internet hizmeti vermek gibi.

Ev kiralama servisi Flatbook, ev sahibi ya da kiracı 3 aylık bir yaz tatili gibi uzun süreliğine evde yokken, daireyi başkalarına kiralıyor, kirayı ve diğer masrafları ödemeyi garanti ediyor. Macera arayan ev sahipleri ya da yaz tatili için evlerine dönen uluslararası öğrenciler için oldukça faydalı bir yeni iş fikri olduğunu kirayı ve diğer masrafları ödemeyi garanti etmesiyle belli ediyor. Airbnb’den buldukları ev sahibi ile kötü deneyimler yaşama ihtimalini göze alamayıp tatillerini erteleyen gezginler için ise sunduğu ek hizmetler ile ev kiralamayı daha cazip hale getiriyor.

Evlerinden en az 2 ay uzakta olacak ev sahipleri ya da kiracılar basit bir anket doldurarak Flatbook’un bir parçası olabiliyorlar. Eğer kabul edilirlerse, ücretsiz depolama, 10.000 USD hasar koruma güvencesi ve şehir dışındayken evlerine bakacak birisinin olması gibi güvencelerden faydalanıyorlar. Flatbook dairenin durumuna göre gecelik bir konaklama fiyatı belirliyor ve ev sahibinin kirası ve faturaları ödendikten sonra arta kalan kar ile bu iş modelini devam ettiriyor.

Flatbook şu an için tüm dünyada yaklaşık 30 şehirde hizmet veriyor ve bu yaz hizmet alanlarını oldukça büyütmeyi planlıyorlar. Hem ev sahiplerinden hem de kiracılardan başvuru kabul eden bu ev kiralama servisi, dışarıdan gelecek finansmanlara da açık. Henüz Türkiye’de hizmet vermiyorlar ancak söyledkleri gibi bu yaz hizmet alanlarını genişletirlerse İstanbul’da da hizmet vermeye başlayabilirler.

Gezginlerin ve evlerini kiralayan ev sahiplerinin kötü deneyimler yaşamaması için geliştirilebilecek yeni bir iş fikri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: flatbook.co

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Ev satın alırken sanal gerçeklik gözlüğü kullanın [/quote_box_center]