Ev Satın Alırken Sanal Gerçeklik Gözlüğü Kullanın

Bir Hint girişimi olan CommonFloor Retina bütün bu süreci kolaylaştırmak için geliştirilen alıcıların potansiyel evlerini oraya gitmeden 3 boyutlu olarak görmesini sağlayan bir sanal gerçeklik gözlüğü.

0
1208

Ev almak veya kiralamak isteyen insanlar için bütün evleri teker teker gezmek, her yeni evi bir öncekiyle karşılaştırmak, harcanan yol masrafı da düşünülünce oldukça zahmetli bir iş. Özellikle çalışan insanlar için zaman çok kısıtlı olduğundan düzgün bir ev bulmak için yeterli zaman ayrılamıyor. Springwise’ın haberine göre bir Hint girişimi olan CommonFloor Retina bütün bu süreci kolaylaştırmak için geliştirilen alıcıların potansiyel evlerini oraya gitmeden 3 boyutlu olarak izlemesini sağlayan bir sanal gerçeklik gözlüğü.

Oculus Rift [1] ve dürbün olmak üzere iki parçadan oluşan kartondan bir VR [2] gözlük olan CommonFloor Retina gayrimenkulleri alıcılara ulaştırıyor. Bu sanal gerçeklik gözlüğü içine akıllı telefon yerleştirilerek kullanılıyor. Kullanıcı akıllı telefonundan CommonFloor uygulamasını çalıştırıp, telefonu gözlüğün içine yerleştiriyor ve böylece potansiyel evlerin görüntülerini balık gözü efekti ile görebiliyor. Kullanıcı kafa hareketleriyle görüş alanını değiştirebiliyor ve odadan odaya gezebiliyor. Alanın, ortamın ve tasarımın anlaşılması için iki boyutlu görsellerden çok daha iyi iş görüyor.

Bu alet özellikle yurtdışında ev almak isteyenlerin veya henüz inşa edilmemiş bir mülk almak isteyenlerin çok işine yarayacak gibi duruyor. Ayrıca bu gözlük emlak sektöründekileri model ev yapma maliyetinden de kurtarmış oluyor. Sanal gerçeklik teknolojisini gayrimenkul sektöründe ilk kullanan CommonFloor değil fakat tek başına bu gözlük fikrini direk tüketicilerin ve sektör geliştiricilerinin kullanımına açan tek girişim.

CommonFloor Retina sanal gerçeklik gözlüğü 16 USD’den satılıyor. Hindistan’da ikamet eden okuyucularımız var ise bu gözlüğü Bangolore’deki merkerzlerinde kısa bir süreliğine deneyimleyebilirler.

Sanal gerçeklik gözlüğünün kullanılabileceği yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

[1] Oculus Rift: Oculus VR şirketi tarafından geliştirilen bir sanal gerçeklik cihazıdır.

[2] Virtual Reality: Sanal gerçeklik

Web Sitesi: commonfloor.com/retina