Evinizi Gezginlere Açarak Ücretsiz Konaklama Kazanın

Evlerini gezginlere ücretsiz açan Nightswapping üyeleri karşılığında diğer üyelerin evinde ücretsiz konaklama sağlayan “Gece” kredileri kazanıyor.

0
720
Evinizi gezginlere açarak ücretiz konaklama kazanın

Airbnb her zaman paylaşım ekonomisine öncülük eden platformlardan biri olarak görülecek ama yine de bu platformda da parasız bir şey yapılmıyor ve kar elde ediliyor. Springwise’ın haberine göre; ev değiş tokuş sitesi Nightswapping bu denklemden parayı çıkartıyor ve evlerini gezginlere ücretsiz açan üyelerine karşılığında başka bir üyenin evinde konaklamasını sağlayan “Gece” kredileri kazandırıyor.

Nightswapping’in halihazırda 160 ülkede 100.000’e yakın üyesi bulunuyor. Her bir Nightswapper üyesi sitede müsait odalarını listeliyor ve diğer üyeleri o odalarda konaklaması için davet ediyor, karşılığında da kendisinin başka bir evde konaklamak için kullanabileceği Gece kredileri elde ediyor. Kullanıcılar platformu kullanmak için üye oluyor ve bir profil oluşturuyor. Oluşturdukları profile kendileri ve evlerinin konumu hakkında bilgileri giriyorlar, odanın fotoğraflarını yükleyip, müsait oldukları zamanı takvimde belirtiyorlar. Böylece seyahatlerinde kalacak yer arayan diğer üyeler müsait olan diğer üyelerin odalarını ayırtabliyor. Üyeler direk olarak değiş tokuşu ayarlayabiliyor ya da bu haklarını daha sonra kullanabilecekleri Gece kredilerine çeviriyor. Ev sahipleri sundukları konaklama olanaklarına göre gruplara ayrılıyor. Daha çok olanak sunan ve daha popüler olan evler daha fazla kredi sağlıyor. Misafir ağırlayamayacak olanlar ya da siteye yeni üye olanlar, 7 EUR gibi küçük bir miktar ödeyerek “Gece” kredilerinden satın alabiliyorlar. Ev sahibine bu para “Gece” gredisi olarak ödeniyor. Nightswapping sitesi değiş tokuş için kullanıcılardan 10 EUR alıyor fakat bu para depozito olarak alınıyor.

Paylaşım ekonomisine katkı sağlayacak yeni girişimler aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: nightswapping.com

[benzer]Benzer girişim: Ev kiralama servisi sizin yerinize kiranızı ödüyor[/benzer]