Favori Şarkınızı Algılayan Sanal Müzik Kutusu

Kullanıcısı mekana girdiği anda favori şarkısını mekanın çalma listesine otomatik ekleyen Rockbot bir sanal müzik kutusu platformudur.

0
1124

California çıkışlı start-up Rockbot isimli sanal müzik kutusu alıcılarını kullanarak mekanın müşteriyi daha eğlenceli bir şekilde karşılamasına olanak sağlıyor ve müşterinin en sevdiği şarkılardan birini mekana girdiği anda çalma listesine ekliyor.

Bu yeni girişim 2010’da hayata geçirilmesinden bu yana yüzlerce Amerikalı işletmecinin Rockbot’un 13 milyon şarkılık arşivinden müşterileri için özel çalma listesi hazırlamasına olanak sağladı. İlk başlarda müşteriler internet bağlantısı olan her türlü cihazla uygulamaya girip parça arayabiliyor, istekte bulunabiliyor veya çalma listesine puan verebiliyorlardı. Rockbot jukebox şu sıralar Anthem adını verdiği mekan ile müşteri arasındaki ilişkiyi güçlendiren yeni bir özellikle karşımızda. Anthem mekanın ve müşterinin müzik tercihlerini analiz ederek ortak zevkte müşterinin favori bir şarkısını buluyor ve bu şarkıyı mekanın çalma listesine ekliyor.

Rockbot şimdiden 400 adet alıcısını kayıtlı mekanlara dağıtmış durumda. Müşteri mekana gelir gelmez bluetooth ile bu sanal müzik kutusuna bağlanıyor. Jukebox otomatik olarak mekanın müzik tercihi ile uyuşan müşterinin favori şarkılarından birini çalma listesine ekliyor ve hangi şarkının listeye eklendiğine dair müşteriye bir kısa mesaj gönderiyor. Şu ana kadar yerleştirilen alıcılar ile Rockbot kullanıcı sayısını %41 ve şarkı istek sayısını %22 oranında arttırmış durumda.

Rockbot uygulamasının işletmeler için maaliyeti 299 USD ve bireysel kullanıcılar için ise 10 kredi başına 1 USD. Kullanıcılar 10 kredi ile 3 şarkıya kadar istekte bulunabiliyorlar.

Mekan ile müşteri arasındaki bağı güçlendirebilecek uygulamalara sizin de aklınızda yeni iş fikirleri varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Web sitesi: rockbot.com