Fikirleri Eyleme Dönüştüren Düşünce Yakalayıcı

Sesle çalışan Myle Tab düşünce yakalayıcı, kullanıcının düşüncelerini ve fikirlerini yakalayarak not alıyor ya da eyleme dönüştürüyor.

0
594

Yapılan bir araştırmaya göre gün içinde aklından 70.000 civarı düşünce geçiren insan, bu düşüncelerin sadece 150 tanesini akıllı telefonuna kaydedebilme kapasitesine sahiptir. Bu düşüncelerin pek çoğu önemsiz ve anlamsız olsa da sezgilerimizin ve kararlarımızın büyük bölümü uygun zamanda ortaya çıkmadığında sonsuza kadar unutulabilir. Springwise’ın haberine göre; artık sesle çalışan Myle Tab düşünce yakalayıcı sayesinde aklımızdan geçen bin bir düşünce veya fikir metin olarak kaydedilebilecek ya da akıllı telefonumuz aracılığı ile eyleme dönüştürülebilecek.

Düşünce yakalayıcı aslında dokunarak aktif hale getirebileceğiniz, Bluetooth ile akıllı telefonunuza bağlanan bir ses kayıt cihazından ibaret. Bu ufak cihazı kullanıcı elbisesinin herhangi bir yerine takabiliyor. Kullanıcı aklına ne zaman bir fikir ya da düşünce gelse, kaydetmek için cihaza dokunuyor ve aklından geçenleri sesli olarak tekrar ediyor. Sistem bu sesli notu kaydediyor, içeriğini analiz ediyor ve bilgiyi akıllı telefondaki uygulamaya gönderiyor. Myle Tap, hali hazırda var olan ve sürüş gibi faaliyetleri aksatmadan düşüncelerinizi kaydetmenizi sağlayan uygulamalar ile de çalışıyor. Takvime etkinlik kaydetmekten, not almaya, alışveriş listesine öğe eklemeye, mesaj göndermeye ve diğer cihazlarla iletişim kurmaya kadar pek çok şeyde yardımcı olabiliyor.

Myle Tap şu an kitlesel fonlama sitesi Indiegogo üzerinden fon arayışında ve destekçiler 79 USD ödeyerek bu cihazın ön sparişini verebilirler. Yukarıdaki videoyu izleyerek Myle Tap’ın nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Sizin de aklınıza benzer iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: getmyle.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Konuşmaları Not Alan Masa[/quote_box_center]