‘Foton Duşu’ sayesinde jet lag olma durumu engelleniyor

0
1918
Jet Lag Olma Durumu Engelleniyor

[dropcap]İ[/dropcap]skandinav ülkelerinden biri olan İsveç’in karanlık şehirlerinde, kış depresyonunu engelleme amacıyla otobüs duraklarında uygulamaya koyduğu ışık terapisi çözümünden daha önce bahsetmiştik. Şimdi ise TED 2013 konferansında tanıtılan “Foton (Işık) Duşu“ndan bahsedeceğiz. Delta Havayolları‘nın “Foton Duşu” adını verdiği ışık terapi konsepti sayesinde jet lag olma durumu engelleniyor.

Uyku konusunda uzman olan Dr. Russell Foster‘ın çalışmalarıyla, Wieden+Kennedy Ajansı‘nın Delta Havayolları için yarattığı “Foton Duşu”; ışık terapisi kullanarak jet lag olma olasılığını azaltırken uyanıklık durumunu artırıyor. Duşun kullanımı için yolcuların, seyehat bilgilerini ekrana girmeleri gerekiyor. Girilen bilgilerin ardından kullanıcıların üzerine, aydınlık güneş etkisi yaratan mavi ışık “akışı” gerçekleşiyor.

Tanıtımı yapılan cihaz şimdilik hiç bir hava alanında bulunmuyor, fakat cihazın kullanıcılar tarafından yakın zamanda kullanımını sağlamak için Delta Havayolları çalışmalarını hızla sürdürüyor. Özellikle sık ve uzun uçuşlar yapan kişiler için son derece yararlı olabilecek inovatif çalışmayı, Fikirci Baba olarak başarılı bulduk.

Turizm ve seyehat girişimcileri! “Foton Duşu”, yeni iş fikirleri üretmeniz için ilham kaynağı oldu mu?

Web sitesi: delta.com