Gazi Üniversitesi Fikirden İcraata İş Fikri Yarışması

1
2215
Fikirden İcraata İş Fikri Yarışması

Fikirden İcraata İş Fikri Yarışması

Gazi Üniversitesi ve Gazi Teknopark işbirliği ile düzenlenen “Fikirden İcraata İş Fikri Yarışması” yarışması için başvurular başladı. İş fikri yarışmasının temel amacı; inovatif bir iş fikri olan üniversite öğrencilerini ve fikirlerini desteklemek adına onlara mali destek ve çalışma ortamı sunmaktır. Kazanan projelere verilecek desteklerle teknoloji tabanlı inovatif, yenilikçi bir iş kurulması ve nitelikli istihdama katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Yarışmaya; 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile derecelerini en fazla 4 yıl önce almış mezunlar katılabilmektedir. Başvurular bireysel olabileceği gibi, en çok 4 kişilik gruplar halinde de olabilir. Yarışmaya son katılım tarihi ise 31 Mayıs 2013. Eğer sizin de inovatif bir iş fikriniz varsa ve bunu hayata geçirmek istiyorsanız bu yarışmayı kaçırmamalısınız.

Ödül ve Destekler

Mali Destek
Birincilik Ödülü 80.000 TL
İkincilik Ödülü 40.000 TL
Üçüncülük Ödülü 20.000 TL

Eğitim Desteği
Yarışma süresince finale kalan gruplara 40 saatlik girişimcilik eğitimi verilecektir.

Ofis Alanı Desteği
Dereceye giren 3 ekibe şirket kurarak iş fikirlerini hayata geçirmesi amacıyla Gazi Teknopark’ta 1 yıllık ücretsiz ofis alanı tahsis edilecektir.

Ar-Ge Teşviklerinden Yararlandırmaya Yönelik Destekler
Finalist ekipler mevcut kamu Ar-Ge desteklerinden yararlanmaları için teşvik edilecek ve eğitim programı kapsamında bilgilendirilecektir.

Fikri Mülkiyet Desteği
Proje değerlendirme sürecinde fikirlerin özgünlüğüne ilişkin patent araştırmaları için Ankara Patent Ofisinden destek alınacaktır.

Koçluk ve Yönlendirme Desteği
Finalist ekipler kendileri için belirlenecek akıl hocaları (mentor) ile çalışma imkanına kavuşacaklardır.

Birinci Aşama Sonu Desteği
İlk aşamayı geçen projelere 500 TL ödül verilecektir.

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru: fikirdenicraata.com