Gelecek Vadeden Öğrencilere Yazılım Geliştirici Eğitimi

Andela Afrikalı gençleri uzaktan yazılım geliştirici işlerine yönlendirmeden önce onlara maaşlı eğitim sağlayan yetenek hızlandırıcı küresel bir eğitim kurumu.

0
1163
Yazilim geliştirici eğitimi

Yoksul kesimden gençlerin gelişimlerine katkı sağlamanın en etkili yolu gelişen dünyada var olan eğitim kaynaklarına onların da erişimini sağlamaktır. Springwise’ın haberine göre Andela’nın da yaptığı tam olarak bu; umut vadeden Afrikalı gençleri uzaktan yazılım geliştirici işlerine yönlendirmeden önde onlara maaşlı eğitim sağlayarak bir nevi yetenek hızlandırıcı görevi görmek.

Nijerya’nın Lagos şehrinde bulunan Andela’nın kampüsünde öğrenciler 4 yıllık burslu eğitime başvurabiliyorlar. Öğrenciler ilk önce sıkı bir taramadan geçtikleri 2 haftalık eğitim kampına alınıyor. Başvuranların %1’inden azı bu eğitim kampını başarıyla tamamlıyor ve başarılı olanlar 3 ile 5 ay arasında değişen tam zamanlı bir eğitime alınıyor.

Yazılım geliştirici kursiyer en az 1.000 saat HTML, CSS, JavaScript ve diğer alanlarda pratik eğitim alıyor. Öğrenci yeterli kodlama deneyimi kazandığında, global teknoloji şirketlerinde uzaktan yazılımcı olarak çalışmaya başlıyor. Dört yıllık eğitimin sonunda öğrenci isterse Andela’da kalıp eğitimci olarak çalışmaya devam edebiliyor ya da eğitimi boyunca edindiği deneyim, referans ve oluşturduğu portfolyo ile başka yerde işe başvurabiliyor.

Yazılımcıya ihtiyacı olan şirketler Andela’nın yazılımcılarını piyasa fiyatının yarısına çalıştırabiliyorlar. Yazılım geliştiriciler atandıkları şirketin iş saatlerinde çalışıyor ve üst düzey Andela yazılımcıları tarafından destekleniyorlar.

Merkezi New York’ta bulunan Andela, umut vadeden Afrikalı gençlere sürekli büyüyen bir sektör üzerinden ülkelerinden ayrılmadan ve aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlayarak hayatlarını kazanma şansı veriyor.

Web Sitesi: andela.co