Gerçek zamanlı kimlik doğrulama

0
1679

Online dünyadaki en önemli endişelerden biri de güvenlik. Özellikle finans alanında hizmet verenler başta olmak üzere bazı şirketler, kullanıcılarının kimlik doğrulama işlemleri için gerekli belgeleri tarayıcı ile taratıp yollamalarını istemekte. Kötü niyetli kullanıcılar ise çeşitli yazılımlar kullanarak sahte kimlik hazırlama konusunda bir hayli yol kat etmişler bile. Kötü niyetli bu kullanıcıları oyunun dışına çıkarmayı hedefleyen Netverify isimli inovatif uygulama; dizüstü bilgiyasar üzerinde bulunan web kamerasını veya cep telefonu kamerasını kullanarak, kullanıcıların kimlik doğrulama işlemlerini gerçek zamanlı olarak yapmalarına olanak tanıyor.

Jumio tarafından geliştirilen Netverify çoğunlukla finans kurumları, devlet organları, işe alım yapan firmalar ve perakendeciler tarafından kullanılıyor. Geliştirilen teknoloji sayesinde kameradan anlık olarak taratılan pasaport, ehliyet veya nüfus cüzdanı gibi kimlik kartlarının gerçekliği anlaşılıyor.

Taratılan kimlik kartının görüntüsü şifrelenmiş bir şekilde şirkete aktarılıyor ve görüntü hiç bir şekilde depolanmıyor, doğruluğu onaylandıktan hemen sonra siliniyor. Resim tanıma algoritması; gönderilen kimlik kartının sahte olup olmadığını söyleyerek işlem tamamlanıyor. Yukarıdaki video platform hakkında daha detaylı bilgi içeriyor.

Platform, kayıt işlemlerinin daha kolay ve hızlı gerçekleştirilmesini sağlarken, hem kullanıcı hem de şirket için güvenliği arttırıyor. Sizin de aklınızda internet güvenliğini arttıracak iş fikirleri var mı?

Web sitesi: jumio.com