Gezici Kır Ofislerinde Çalışabilirsiniz

Doğadan ayrı yapamayan Hollandalılar yeni bir girişim KantoorKaravaan sayesinde artık ormanın içinde gezici kırsal ofislerde çalışabilecekler.

0
674
KantoorKaravaan gezici kır ofislerinde çalışabilirsiniz.

Ofisinizde görünen küçük bir doğa manzarası ya da masanızdaki tek bir bitki bile sizi daha yaratıcı ve stressiz yapıyorsa, ormanın içinde çalışsaydınız nasıl olurdu acaba? Fast Company’nin haberine göre; Dört duvar arasında sıkılan Amsterdamlı ofis çalışanları çıkıp ağaçların arasında çalışabiliyorlar. Kablosuz internet ve güneş enerjisi ile çalışan kahve makinesi ile donatılmış bu mikro ofis karavanlar, Hollanda’da ulusal parklar boyunca geziyor

Bu hizmeti sağlayan KantootKaravaan’ın kurucusu Tom van de Berk şöyle diyor: “Teknolojik yeniliklerin artığı ve kablosuz bağlantının giderek yaygınlaştığı bu zamanlar bize mükemmel bir kombinasyon sağladı: doğaya geri dönüş, enerji ve besin bakımından kendine yeterlilik ve hala çalışma yaşamını sürdürebiliyor olmak. Diğer bir deyişle; artık Cennet Bahçesi’nin 21. Yüzyıl muadilini yaratabiliriz.”

Gezici kır ofisleri, 5 yıllık bir proje olan ve kendi kendini idame ettiren topluluklar için tasarlanmış ağaç evler SustainsVille’in bir yan ürünü. Gezici kır ofisleri, bir sonraki yaban hayat durağına gelmeden önce her yerde bir iki hafta konaklıyor. Bu yeni girişmdeki anafikir, insanları sıkıcı ve boğucu ofis ortamından kurtarıp birkaç gün de olsa doğa ile iç içe çalışma fırsatı sunmak çünkü araştırmalar gösteriyor ki doğa yaptığımız işin kalitesini artırıyor.

Bu güzel uygulamanın merkezi özgürlükler ülkesi Hollanda, yani Türkiye’de böyle bir şeyi deneyimleyebilir miyiz, deneyimlersek ne zaman olur bilinmez.

İnsanları tekrar doğa ile buluşturacak yeni girişimler aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: kantoorkaravaan.nl

[quote_box_center]Benzer girişim: Paket Servisle Otel Sparişi[/quote_box_center]