Girişimci kız öğrenciler destekleniyor

0
1521
Girişimci Kız Öğrenciler

Girişimci Kız Öğrenciler

Türkiye’de girişimci olmak isteyen kız üniversite öğrencilerini destekleyen ve onları girişimciliğin koşullarına hazırlayan bir program olan R-Scholars, katılımcılarından girişimcilik konusuna yoğun ilgi göstermeleri bekliyor. Girişimci kız öğrenciler bu program ile destekleniyor.

Program Kapsamı

R-Scholars üç alanda destek verir:

Mali Yardım: Katılımcılar okul, yurt, yemek veya diğer okul ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir burs hakkına sahip olurlar. (Her takvim yılı için toplam 3000 TL).
Yaz Stajı: Katılımcılar için TRPE Capital bünyesinde veya yatırım yaptığımız şirketlerden birinde katılımcının tecrübesi, program hedefleri ve ilgilendiği alanlara göre belirlenecek yaz stajı fırsatı oluşturulur.
Öğrenci Girişimci Hazırlık Programı: Katılımcılar TRPE Capital bünyesinde 4 haftalık (girişimcilik iş planlarını detaylandırmak amacıyla) bir programı tecrübe edebilirler.

Uygunluk

Türkiye sınırları içinde yaşayan bir kız öğrenci olmak;
Temmuz 2012 tarihinden önce lise diploması veya denklik diploması sahibi olmak,
Türkiye’deki akredite üniversitelerin 2 veya 4 yıllık lisans programlarından birine kayıtlı veya kayıt olmayı planlıyor olmak,
2012-2013 akademik yılında tam zamanlı okula gidiyor olmak ve en erken Şubat 2014 tarihinde mezun adayı olmak,
Akademik performans problemi olmamak,
2012-2013 akademik yılının başında mezuniyetine en az üç dönem kalmış olması.

Katılımcı seçimi ırk, din, etnik köken, veya bedensel engel gözetmeksizin yapılmaktadır. TRPE Capital ve yatırım yaptığı şirketlerini üst yönetimi, yönetim kurulu üyeleri, istişare kurulu üyeleri veya tedarikçilerinin aile üyeleri katılımcı olamazlar.

Başvuru süresi 8 Şubat 2013 tarihinde bitecektir. Başvuru yapmak için buraya tıklayınız.

Mali Yardım Ödemesi

Katılımcının banka ve okul durumuna göre en uygun şartlarda mali yardım ödemesi banka havalesi veya posta havalesi ile yapılacaktır.

Katılımcı Sorumlulukları

Katılımcılar TRPE Capital’in farklı mecralarda isim, okul bilgisi ve resimlerinin tanıtım amacı ile kullanılmasını ve halka açık bir katılımcı kutlama toplantısına katılmayı kabul ederler. Katılımcıların diğer hiçbir konuda TRPE Capital’e karşı sorumluluk veya geri ödeme yükümlülüğü yoktur. Katılımcılar program süresince adres, okul durumu, mali durumlarındaki değişiklikleri ve istendiğinde akademik transcriptlerini göndermekle yükümlüdür.

Program Koşulları

TRPE Capital bu programın kural ve prosedürlerini istediği zaman değiştirebilir veya programı iptal edebilir. Katılımcılar doğabilecek vergi yükümlülüklerini yerine getirmekle sorumludur.

Detaylı Bilgi: www.r-scholars.com