Yeni bir şeye başladığınızda ihtiyacınız olan doğru araçları bulmak zor olabilir. Zor olabilir diyoruz çünkü çok fazla dijital araç var. Eğer yeni bir girişim üzerinde çalışıyorsanız genelde büyük fikirleriniz ama küçük bir bütçeniz vardır. Ürününüzü piyasaya sunmak, yatırımcılarınız ile tanışmak içim her şeyi olabildiğinde çabuk halletmeye çalışırsınız. Aşağıdaki listeye bir göz atın; belki sizi zaman ve paradan tasarruf ettirecek, stresten kurtaracak bir dijital araç bulabilirsiniz.

MailerLite

MailerLite

Kapsamlı bir email marketing platformu olan MailerLite, kullanıcılarına pek çok özelleştirilebilir şablon sunuyor. Bir kontakt yönetim sistemi olarak da kullanabileceğiniz bu platform, pek çok popüler uygulama ile entegrasyon özelliği sayesinde daha geniş kitlelere erişebilmenizi sağlıyor. MailerLite platformu üzerinden müşterilerinize toplu emailler göndererek ekonomik bir dijital pazarlama yöntemi geliştirebilirsiniz.

Google Drive

Google Drive, ücretsiz bir dosya paylaşım uygulamasıdır ve dosyalarınızı saklamanızı ve paylaşmanızı sağlar. Google Drive ile dosyanızı kiminle paylaşacağınızı özel olarak seçebiliyorsunuz. Ayrıca dosyalarınız için dijital yedekleme imkanı da sunuyor. Yedeklediğiniz dosyalara mobil cihazınızdan ya da istediğiniz başka bir bilgisayardan da ulaşabiliyorsunuz.

Optimizely

Optimizely

Optimizely, web sayfalarını test etmenize, karşılaştırmanıza ve ziyaretler, tıklamalar ve dönüşümler gibi birçok etkileşim metriğini izlemenize olanak sağlıyor. Google Analytics ve KISSmetrics gibi diğer analiz yazılımları ile kolayca entegre oluyor ve hepsini sezgisel bir arayüzden yönetmenizi sağlıyor. Sosyal medya, arama motoru, Google reklamları gibi kampanyalarınızı yönetirken açılış sayfalarınızın performansını kolayca takip edebilirsiniz.

Xero

Xero, bir sonraki yatırım adımına geçmeden önce en son finansal tablolara erişebilmeniz için kullanımı kolay bir gelir ve gider raporlama sistemi sağlıyor. Mobil uygulamalarla da uyumludur.

Intercom

Intercom

Intercom, ürününüzü kimin kullandığını gerçek zamanlı olarak görebileceğiniz ve davranışlarına göre doğru zamanda doğru kullanıcılara kişiselleştirilmiş mesajlar gönderebileceğiniz basit bir platformdur. Bu ürünü kullanarak, kullanıcı davranışlarını ve kullanıcı deneyimini dijital reklamlarınızın daha iyi performans göstermesini sağlayacak şekilde iyileştirebilirsiniz.

Buffer

Bir sosyal medya yönetim uygulaması olan Buffer, Facebook, Twitter ve LinkedIn hesaplarınızı tek bir yerden yönetmenizi sağlıyor. Sunduğu en büyük özelliklerden biri ise, hesaplarınızda önceden belirlediğiniz zamanlarda güncellemeleri planlayabiliyorsunuz.

GoToMeeting

GoToMeeting ile, 25 katılımcıya kadar sınırsız çevrimiçi toplantı düzenleyebiliyorsunuz. İster sanal ekibinizle yapacağınız önemli ilerleme görüşmeleri için olsun, ister dünyanın dört bir yanından yatırımcılar ile yapacağınız görüşmeler için olsun GoToMeeting, herhangi bir cihazdan erişebileceğiniz kullanımı kolay bir sanal toplantı uygulamasıdır.

LastPass

LastPass

LastPass, tüm şifrelerinizi ve diğer giriş bilgilerinizi tarayıcı eklentisinde veya Android ve İos tabanlı cihazlar için olan uygulamasında güvenli bir şekilde saklıyor ve ihtiyaç duyduğunuzda kolayca erişebilmenizi sağlıyor. Belirlediğiniz master şifre ile uygulamaya erişebiliyor ve kaydettiğiniz giriş bilgilerini buradan düzenleyebiliyorsunuz.

MeisterTask

Mesitertask

MeisterTask, tek bir projeden bütün iş gününüze kadar her şeyi basit bir sütun tabanlı görev düzeni ile planlamanızı sağlıyor. Yapılacakları önceliklendirme, görevleri etiketleme, fikirleri belgeleme vb. bütün her şeyi bir arada kolayca organize edebiliyorsunuz.

Dapulse

Depulse, klasik proje yönetim yazılımından farklı çalışıyor. Depulse, her insana yapmaları gerekenler hakkında ayrı bir tablo vererek onları ayırmak yerine, herkesin görmesi için tüm sürecin büyük bir resmini oluşturuyor. Bu birleşik görüş, insanları bir araya getiriyor ve hızlı bir şekilde aynı yönde ilerlemelerine yardımcı oluyor.

Bonus: 15 Metrekare Dijital Reklam Ajansı

15 Metrekare Dijital Reklam Ajansı

Dijital pazarlama konusunda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız; Google, Bing ve Yandex gibi reklam ağlarında arama motoru reklamları, dönüşüm optimizasyonu, PPC kampanyaları, potansiyel müşteri yakalama ve kalıcı müşteri edinimleri için 15 Metrekare Dijital Reklam Ajansı ile görüşebilirsiniz.