Gizli kalmış yetenekler su yüzüne çıkıyor

0
1913

[dropcap]B[/dropcap]ir kişi ne kadar yetenekli olursa olsun, icra ettiği hobiyi kazanç kapısı haline getirme konusunda zorluk çekebilir. Örneğin sadece hobi için müzik yapan gruplar, sanatlarını doğru kişilere ulaştıramadıkları için gizli kalmış birer yetenek olarak kalırlar. İngiltere merkezli inovatif platfrom Chartburst; gizli kalmış bu yeteneklere, kendilerini plak şirketlerine tanıtma fırsatı sunuyor.

Platformun işleyişi son derece basit. Sanatçılar, ziyaretçilerin ve profesyonellerin beğenisine sunmak üzere ilgili kategoriye şarkılarını yüklüyorlar. Ziyaretçiler ise beğendikleri eserlere oy vererek şarkıyı listede yukarı taşıyorlar. Yukarı taşınan parçalar; Chartburst‘ün Columbia, Sony, Interscope Records ve Warner Music işbirliğiyle oluşturduğu sanatçı takımı tarafından inceleniyor. Bu sayede gizli kalmış yetenekler plak şirketleri tarafından farkedilerek su yüzüne çıkabiliyor.

Halen test aşamasında olan inovatif servisin beta süreci boyunca şarkı yüklemek isteyen kullanıcılardan talep ettiği ücret aylık 2.5 USD. Test yayınının sonunda ise bu ücret 5 USD olacak. Unutmadan belirtelim, şarkılara oy vermek isteyenlerden ve plak şirketlerinden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Yukarıdaki video konsept hakkında daha detaylı bilgi veriyor.

Gizli kalmış yetenekleri su yüzüne çıkaracak iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: chartburst.com