Günahkar mı hissediyorsunuz?

0
1740
Günahkar mı Hissediyorsunuz?

Günahınızın cennete mi cehenneme mi götüreceğini hiç düşündünüz mü? Artık düşünmenize gerek yok. Clearmyguilt.com (suçumu temizle, günahımı bağışla) adlı web sitesine günahlarınızı yazın, sonucu bekleyin.

Clearmyguilt.com aslında biraz itiraf.com adlı websitene benziyor, fakat bir değişiklik var! Siz en karanlık, en kirli günahlarınızı burada paylaşırken, kullanıcılar günahınızın “affedilebilir” veya “affedilemez” olmadığına karar veriyorlar. Böylece işlediğiniz günah için duyduğunuz vicdan azabı hissi azalıyor.

Site Amerika’lı iki üniversite öğrencisi tarafından şaka amacıyla kurulmuş. Lonny Ruben ve Ryan Charleston site için, “insanların tam manasıyla dürüst olabilmeleri için, günahları ve yorumları yapan kişileri anonim olarak göstermeyi tercih ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sitenin şimdilik günlük 100 bine yakın ziyaretçisi var ve şu an için sadece İngilizce yayın yapıyor.

Hristiyan inancındaki papazların üstlendiği “günah temizleme” görevini online olarak, belki biraz da mizahi olarak yerine getirmesi bakımından, Fikirci Baba, bu fikir için “pozitif” not veriyor. Siz de web üzerinden ilginç bir iş fikri ortaya atmayı düşünüyorsanız bu yeni iş fikrinden ilham alabilirsiniz.