Güneş enerjisi ile çalışan dijital kamera

0
1852
SUN&CLOUD - Dijital Kamera

[dropcap]D[/dropcap]aha önce bahsettiğimiz GravityLight, özellikle gelişmemiş ülkelerde elektrik üretimi için farklı yöntemler sunuyordu. Şimdi bahsedeceğimiz SUN&CLOUD isimli yüksek çözünürlüklü dijital kamera ise enerjisini isterseniz güneşten, isterseniz dinamodan elde ediyor. Ayrıca cihaz; dünyanın ilk, tüm enerjisini kendi üreten dijital kamerası olma özelliği de taşıyor.

Japonya merkezli Superheadz tarafından geliştirilen yüksek çözünürlüklü dijital kamera 3 farklı şekilde enerjisini üretebiliyor. Bunlardan ilki cihazın bataryasının direkt olarak güneş ışığına maruz bırakılması. 12 saat içerisinde tam şarj olan pil cihazın uzun süre kullanılmasına yetiyor. Havanın kapalı olduğu zamanlarda ise cihazın üzerinde bulunan dinamo kolu çevirilerek enerji üretilebiliyor. Bu yöntemle makinayı uzun süre kullanabileceğiniz enerjiyi üretebilmek için biraz uğraşmanız gerekiyor ancak acil durumlar için son derece pratik bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Alternatif olarak, hızlı şarja ihtiyaç duyulduğu zamanlarda cihaz, USB kablosu ile bir bilgisayara bağlanarak şarj edilebiliyor.

Yüksek çözünürlüklü dijital kamera SUN&CLOUD; çevre dostu şarj seçenekleri sunarken, kullanıcılara pil sorununu kafalarından tamamen atabilecekleri bir deneyim sunuyor. Unutmadan belirtelim bu görkemli cihaz için ödenmesi gereken bedel ise 18.900 Japon Yeni (350 TL). Cihazı satın almak isteyen okuyucularımız aşağıdaki linkten daha detaylı bilgiye ulaşabilir.

Sizin de aklınıza çevre dostu iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: superheadz.com