Güneş Işınları İle Çizim Yapmanızı Sağlayan Çizim Aracı

İtalyalı startup Atellani, güneş ışınlarını kullanarak çizim yapabileceğiniz her yaştan insana hitap eden bir çizim aracı geliştirdi.

0
784

Çocukken mutlaka büyüteç ile bir şeyleri yakmaya çalışmışsınızdır. Şimdi onu daha kontrollü yapabilirsiniz ve benzersiz sanat eserleri ortaya çıkartabilirsiniz. Boya fırçası görevi gören ahşap FEBO güneş ışınları sayesinde farklı malzemeler üzerine kendi çizimlerinizi kazımanızı sağlıyor. Işınlara odaklanarak seçtiğiniz tuval üzerine kendi tasarımlarınızı çizebiliyorsunuz ve sadece birkaç dakika içinde sevdiğiniz eşyaları kişiselleştiriyorsunuz.

İtalyalı startup Atellani’nin bu her yaştan insana hitap eden çizim aracı Febo’yu büyüteçten ayıran özelliği ise yakma işlemini kontrollü gerçekleştirebilmeniz. Çizim aracı Febo’nun ahşap gövdesi seçtiğiniz nesne üzerine güneş ışınlarının direk odaklanabilmesi için kalibre edilmiş. Boyutu sayesinde de tutması oldukça rahat. Febo’yu havanın açık olduğu her mevsimde kullanabiliyorsunuz. Çizgilerin derinliği ve yoğunluğu güneş ışınlarının yoğunluğuna ve seçtiğiniz yüzeye bağlı olarak değişiyor. Herhangi bir mürekkep, grafik ya da batarya gerektirmeyen bu çizim aracı ile nesnelerinizin üzerinde kalıcı çizimler gerçekleştirebilirsiniz. Ahşap yüzeyler, kontrplak, mantar tahta, karton, hepsi üzerinde çizim yapabileceğiniz uygun malzemeler. Atellani çizim konusunda kendine güvenmeyenler için de şablonlar hazırlamış. Kolay ve başarılı bir başlangıç için bu şablonları kullanabiliyorsunuz. Kullanmadığınızda camın üzerine akrilik koruyucuyu takarak istemsiz gerçekleşen yanıkları önleyebilirsiniz. Febo’nun yaratıcıları bu çizim aracını kullanırken mutlaka gözlük takmanızı öneriyor. Bu yüzden bu ürünün yanında gözlük de geliyor.

Şu an kitlesel fonlama sitesi Kickstarter üzerinden fon kampanyası yürüten Febo’yu yine aynı site üzerinden 35 USD ödeyerek ön siparişini verebilirsiniz. İlk parti ürünlerin Kasım 2015’te gönderilmesi planlanıyor. Yukarıdaki videoyu izleyerek bu çizim aracının işleyişini görebilirsiniz.

Sizin de aklınıza klasik ürünlere yeni bir bakış açısı kazandıracak yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: febo.co