Hareket halindeyken okumayı kolaylaştıran cihaz

0
2663

Spor sizin için de günlük hayatın vazgeçilmez bir aktivitesi haline gelmişse, spor yaparken okumanın zorluğundan haberdarsınızdır. Koşarken, bisiklet kullanırken veya merdiven çıkarken, özellikle yüksek tempoda bir egzersiz yapıyorsanız; okumak büyük bir mücadeleye dönüşebilir. Şimdi egzersiz sırasında kullanıcının kafasının pozisyonuna göre okuma metnini gözlerle senkronize ederek okumayı kolaylaştıran cihaz Run-n-Read sayesinde mücadeleye mahal kalmıyor.

Saç bandına takılabilen bu küçük cihaz, hareket sensörleri sayesinde giyen kişinin kafa hareketlerine göre mobil cihaz üzerinde bulunan okuma metnini anlık olarak Bluetooth üzerinden senkronize ediyor. Bu sayede kullanıcı kafasını ne şekilde hareket ettirirse ettirsin, mobil cihaz üzerindeki metni sabit bir şekilde görüyor. Cihazın bu işlemleri yapabilmesi için mobil aygıtınıza bir uygulama yüklemeniz gerektiğini de hatırlatalım. Run-n-Read adlı cihaz ile okuduğunuz e-kitabın sayfalarını çevirmeniz de mümkün.

20 saat aktif kullanım sağlayan ve USB üzerinden şarj edilebilen dahili bir batarya ile gelen cihazın satış fiyatı 55 USD (110 TL) olacak. Dileyen okuyucularımız yukarıdaki videoyu izleyerek cihaz hakkında daha detaylı bilgi edinebilir. Unutmadan belirtelim; cihaz şu an proje aşamasında olup destekçilerini beklemekte.

Sizin de aklınızda benzer inovatif iş fikirleri var mı?

Web sitesi: dragoninnovation.com