Hayat Kurtaran Şişirilebilir Bileklik

Giyilebilir teknolojilerin bir yenisi şişirilebilir bileklik, suda hayat kurtaran bir görev görüyor ve boğulmayı önlüyor.

0
887

Sevdiğiniz birini kaybetmek acı verir fakat boğularak can verdiğini düşünmek daha çok acı verir. Tom Agapiades’ın arkadaşı 3 yıl önce boğularak can vermiş. Bu olay Tom’un Kingii’yi icat etmesinin nedeni olmuş. Şişirilebilir bir bileklik olan Kingii, suda boğulmayı önleyebiliyor. Bilekliğin kanasını çektiğinizde içindeki C02 silindiri aktif hale geliyor ve dışarı turuncu bir hava yastığı fırlayarak sizi yukarı çekiyor.

Bileğinizi saran emniyet kilidi sayesinde bilekliğe bağlı kalıyorsunuz. Turuncu hava yastığı kolayca görünür olmasına rağmen, yardım çağırmak için yanında bir de düdük bulunuyor. Bilekliğin üstünde bulunan pusula sayesinde kıyıya doğru yüzebilirsiniz ve bileklik sizin 48 saat boyunca batmanızı önlüyor. Karbondioksit tüpü bilekliğin yan tarafında bulunan vana sayesinde hızlıca değiştirilebiliyor.

Kingii’nin yaratıcısı bilekliği suya yakın bulunan herkesin ve özellikle çocukların kullanmasını öneriyor. 10 yaşın altındaki çocuklarda boğulma başlıca ölüm sebebi çünkü çok çabuk bir uyarı olmadan meydana geliyor. Bileklik can yeleği ile bir olmasa da, bir çocuğun veya bir yetişkinin kurtarılmayı beklerken batmasını önleyebilir.

Kitlesel fonlama sitesi Indiegogo üzerinden 69 USD ödeyerek bu ürünün ön siparişini verebilirsiniz. Bilekliğin nasıl çalıştığını görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sizin de aklınıza hayat kurtarıcı yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: kingii.us/