Hayvanlar İçin Lüks Havaalanı Terminali

Amerika’da JFK Havaalanı 48 milyon dolarlık The Ark adını verdiği, yılda 70.000 hayvanı uçuştan önce ağırlayacak bir terminal tasarladı.

0
651
Hayvanlar için lüks havaalanı terminali

Uçmanın insanlar üzerinde bile tramvatik bir etkisi olabiliyor, bir de hayvanları düşünün. Havaalanında birden kendilerini karantina görevlilerinin önünde buluyorlar. Önlerinde 8 saatlik bir yolculuk var fakat bazı havayolları kabul etmediği için bagajda yolculuk yapmak zorundalar. Bir de uçak rötar yaparsa bu hayvanlar uçuştan önce küçük kafeslerde perişan oluyorlar.

Springwise’ın haberine göre; New York’tan seyahat edecek yolcuları güzel bir gelişme bekliyor. JFK Havaalanı 48 milyon dolarlık The Ark adını verdiği, yılda 70.000 hayvanı uçuştan önce ağırlayacak bir terminal tasarladı. 16.500 metrekare olan bu karantina tesisi, havaalanının eski Vetport’u yerine önümüzdeki yıl açılacak. İçinde atlar ve inekler için sıcaklık kontrollü ahırlar, kuşhane ve kedilerin tırmanabilmesi için ağaçlar olacak. Sevgili köpekler de Paradise for Paws’ın yürüteceği lüks otelde, düz ekran TV’lerin, masaj terapisinin ve kemik şeklindeki havuzun keyfine varabilecekler. Terminal öyle bir şekilde tasarlanmış ki hayvanlar uçağın içine doğrudan taşınabiliyorlar böylece hayvanların stresi ve yaralanma riski de azaltılmış oluyor. Hayvana ve verilen hizmete bağlı olarak hayvan sahipleri bu tesis için çeşitli miktarlarda para ödeyecek.

Evcil hayvanlara yönelik başka girişimler aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: airport-jfk.com

[quote_box_center]Benzer girişim: Kediler için Instagram: Catstacam[/quote_box_center]