HD Görüntü Veren Mikro Drone

ExtremeFliers tarafından geliştirilen Micro Drone 3.0, telefonunuza HD görüntü veriyor ve drone meraklılarına uygun fiyatlı bir seçenek sunuyor.

0
767

Drone çılgınlığı günden güne artıyor. Drone ile kuş bakışı mükemmel görüntüler elde edebiliyorsunuz. Fakat fiyat olarak hala çok pahalılar. Orta halli bir drone 400-500 TL civarı. Şimdi ise ExtremFliers Micro Drone 3.0 adını verdiği telefona HD görüntü veren ve uygun fiyatlı bir drone tasarladı.

Drone merakı yeni başlayanlar için çok uygun bir seçenek olan bu mikro drone, her yaştan insana hitap ediyor. Cihaz sadece 71 gr ağırlığında ve avuç içine sığacak büyüklükte. Meerkat aracılığı ile canlı yayın da yapabileceğiniz bu alet HD video çekiyor. Bu minik Drone’u artırılmış gerçeklik gözlüğü ile de kullanabiliyorsunuz. 15 metreye kadar akıllı telefondan uygulama ile kontrol edilebilen drone, 90 metreye kadar da uzakta kumandası ile kontrol edilebiliyor. Aynı zamanda modüler olan bu cihazı, zamanı içinde yetenekleriniz geliştikçe yeni eklentiler ekleyerek geliştirebiliyorsunuz.

Mikro Drone akıllı hareket sensörleti kullanıyor ve kendi sabit ekseninden sapmadan düz bir çizgide ilerleyebiliyor. Boyutu küçük olduğu için de evin içi gibi her türlü alanda kullanıma uygun. Android ve IOS telefonlarda ve tabletlerde çalışan uygulaması sayesinde de telefonunuzdan görüntüyü anında HD olarak elde edebiliyorsunuz. Cihazın bataryası kolayca çıkartılabiliyor ve USB ile şarj edilerek yine kolayca takılabiliyor.

Şu an kitlesel fonlama sitesi Indiegogo üzerinden fonlama kampanyası yürütülen Micro Drone 3.0, 1 milyon USD fon sağladı bile. Siz de Indiegogo üzerinden 150 USD ödeyerek Micro Drone artı artırılmış gerçeklik gözlüğüne beraber sahip olabilirsiniz. İlk ürünlerin Kasım ayında gönderilmesi bekleniyor.

Yukarıdaki videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Sizin de aklınıza benzer iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: extremefliers.co.uk