Her Hafta Sadece Tek Bir Kitap Sergileyen Kitabevi

Tokyo’nun Ginza bölgesinde geçtiğimiz Mayıs ayında açılan Morioka Shoten kitabevi bir hafta boyunca sadece bir kitap sergiliyor.

0
799
Her hafta sadece tek bir kitap sergileyen kitabevi Moriova Shoten

Her yıl binlerce yeni kitabın basıldığı bir sektörde yayınevlerinin kitabevlerinde müşterinin ilgisini çekebilmesi giderek daha zor hale geliyor. Bunun için güzel tasarlanmış çekici kitap kapakları hazırlasalar da birçok kitabın sergilendiği kitabevlerinde okuyucunun dikkatini çekmek yine de düşük bir ihtimal. Tokyo’da açılan Morioka Shoten kitabevinde sergilenen kitaplar bu durumda çok şanslı diyebiliriz. Springwise’ın haberine göre; Tokyo’nun Ginza bölgesinde geçtiğimiz Mayıs ayında açılan Yoshiyuki Morioka’nın sahibi olduğu Morioka Shoten kitabevi bir hafta boyunca sadece bir kitap sergiliyor.

Yoshiyuki Morioka sahibi olduğu bir başka kitabevindeki okuma ve imza günlerinden esinlenerek, tasarım mühendisliği firması Takram işbirliği ile minimalist bir kitapçı dükkanı tasarladı. Yoshiyuki tek bir kitabın segilenmesinin okuyucu ile okuma keyfi arasındaki ilişkiyi daha samimi bir hale getireceğini düşünüyor. Kitabevi tek bir odadan oluşuyor ve içinde o haftanın kitabının bulunduğu bir masa, kasa olarak kullanılan bir şifonyer ve kitapla ilgili sanat eserlerinin ve ürünlerin bulunduğu bir tezgah yer alıyor. Morioka Shoten kitabevi Pazartesi hariç haftanın her günü bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Pazartesileri ise dükkan kapalı oluyor.

Sizce tek bir ürün konsepti başka hangi ürün pazarlama alanlarına uygulanabilir?

Web sitesi: takram.com

[benzer]Benzer girişim: Kitap okumayı seven gezginler için kitabevi hoster[/benzer]