Hintli Genç Tasarımcılar Çizimlerini Taksilerde Sergiliyor

Taxi Fabric, umut vadeden Hintli genç tasarımcıların çizimlerini takislerde kullanarak tasarımın gücünü ve zevkini sergiliyor.

0
639
Hinli genç tasarımcılar çizimlerini taksilerde sergiliyor

Şehir kültürünün en ikonik unsurlarından biri olan taksiler 21 milyon nüfuslu Mumbai şehir nüfusuna 55,000 araçla hizmet veriyor. Fakat otomobillerin dışı müşerileri çekmek için parlak ve temiz iken içi genellikle sade, tozlu ve kirli oluyor. Üniversitelerde anabilim dalı ya da ders olarak verilen tasarım, özellikle de yaşlı insanlar arasında fazla bilinmiyor. Springwise’ın haberine göre şimdi ise Taxi Fabric projesi bu sık sık kullanılan yüzeylerde Hindistan’ın umut vadeden ressamların, tasarımcıların ve artistlerin çizimlerini kullanmak istiyor. Böylece güzel bir tasarımın zevkini ve gücünü sergileyerek değeri ve etkisinin önemini kanıtlayabilmeyi umuyorlar.

Taxi Fabric, 25 adet Mumbai taksisini Hintli tasarımcıların çizimleri ile kaplı kumaşlar kullanarak kaplanmasını sağlayacak. İlk 5 arabanın kaplanmasını kendileri finanse eden Taxi Fabric şimdi projenin geri kalanını finanse etmek için Kickstarter’da fonlama kampanyası başlattılar. Her taksi içinin üzerinden renkli ve benzersiz tasarımlar olan kumaşlarla kaplanması için bir günlüğüne yoldan alınacak. Projenin başlangıç aşaması oldukça başarılı oldu. Sürücüler kumaşlar sayesinde müşterilerinin daha ilgili davrandıklarını belirtti ve tasarımcılar da tasarımlarını gören sürücülerden olumlu tepkiler aldılar.

Projenin fonlama kampanyası başarılı olursa her taksi 4-5 ay içinde tasarımlar ile donatılacak ve Taxi Fabric’in bu çalışması aşağı yukarı 4.000 yolcu tarafından görülebilecek. Tasarımcıların işlerinin bu şekilde kamusal alanlarda sergilenmesini sağlayacak yeni girişimler aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: taxifabric.org