QR kod ile kot pantolon deneyimi

2
1777
Hointer QR Kod

Yığınlardan oluşan pantolonlar arasında doğru bedeni aramaktan bıktınız mı? QR kod ile kıyafet alışveriş deneyimini Hointer ile yaşayın.

Gelişen teknoloji ve buna paralel olarak ortaya atılan yeni iş fikirleri hayatları kolaylaştırmaya devam ediyor. Son zamanlarda QR kod (kare kod) kullanılarak sunulan bir hayli iş fikri var. Hointer Mağazalarının sunduğu iş fikri de QR kodları kullananlardan bir tanesi.

Kıyafet alışverişlerinizi yaparken karşınıza çıkan yığınlar dolusu pantalon, gömlek, t-shirt vs… arasından doğru bedeni bulmak zaman zaman bir hayli zor olabiliyor. İşte Hointer burada imdadınıza yetişiyor. Mağaza içerisinde her üründen tek bir parça askılara asılmış durumda ve üzerinde QR kod bulunuyor, denemek istediğiniz ürünü telefonunuza indirdiğiniz özel bir uygulama ile okutup size uygun bedeni seçtikten sonra, uygulama sizi doğru deneme kabinine yönlendiriyor. Deneme kabinine gittiğinizde seçmiş olduğunuz ürünlerin doğru bedenleri sizi orada bekliyor olacak.

Bu iş fikri ile Hointer, başlangıç maliyetlerini düşürmekle kalmamış aynı zamanda kullanıcılara değişik bir alışveriş deneyimi yaratmış görünüyor. Daha az vitrin ürünü ile alandan ve raflardan tasarruf, mağaza içi çalışan sayısının daha az olması ve müşterilerin kendi ürünlerini kendilerinin almasıyla iş gücünden tasarruf gibi maliyet azaltıcı faktörler gözümüzden kaçmadı. Ayrıca mağazayı bu şekilde organize kullanmak verimliliği arttırmış gibi duruyor.

Bu iş fikri geliştirilerek sizce başka hangi alanlarda kullanılabilir?

Websitesi: hointer.com
Kaynak: localhost/wp