IKEA’dan Sanal Düğün Hizmeti

IKEA, çiftlerin özel günlerini tüm dünyadan aileleri ve arkadaşları ile paylaşması için geliştirdiği yeni iş fikriyle sanal düğün hizmeti veriyor.

0
763

Çiftler, beraber yeni bir hayata başladığı bu çok özel günü tüm sevdikleri ile paylaşmak ister ama bazen en sevdikleri uzakta olduğunda bu gün çok buruk geçebilir. İşte buna çözüm bulmak amacıyla IKEA yeni bir iş fikri geliştirdi ve sanal düğün hizmeti vermeye başladı. Bu yeni girişimi sayesinde çiftler online olarak evlenebiliyor ve bu özel günlerini dünyanın her tarafından sevdikleriyle paylaşabiliyorlar. IKEA bu sayede, özellikle düğün masrafı yapamayacak çiftler için de masrafsız ve kolay bir seçenek sunmayı amaçlıyor. Asosyallikleriyle ünlü İskandinav insanlarından bu tür bir iş fikri çıkması hiç de şaşırtıcı değil.

Online bir platform üzerinden gerçekleştirilen düğünde çiftler hayallerindeki düğün ortamını arka olan olarak seçebiliyor ve dünyanın her tarafından diledikleri kadar kişiyi video konferans sayesinde düğünlerine davet edebiliyorlar. Bu özellik öncelikle uzakta yaşayan akrabaları veya arkadaşları evliliği kutlamak için tek bir yerde toplamanın zor olacağı durumlarda oldukça faydalı bir girişim.

Düğünlerini online olarak gerçekleştirmek isteyen çiftler sadece birkaç tıkla evlilik törenlerini planlayabiliyorlar. IKEA’nın internet sitesinden çiftlik, teras, sahil, balıkçı teknesi, masalsı orman veya balonlarda donatılmış beyaz bir koridor gibi seçenekler arasından düğün mekanını belirleyebiliyor ve Facebook hesapları ile giriş yaparak web kamerası olan arkadaşlarını ve aile üyelerini bu seremoniye şahit olmaları için davet edebiliyorlar. Daha sonra IKEA, seçilen dijital ortama düğünü taşıyor. Ayrıca web kameradaki yüzler sanal konukların bedenlerine yerleştirileceği için özel olarak giyinmek de gerekmiyor.

Eğer evliliğin yasal olarak gerçekleşmesi isteniyorsa gelin, damat, nikah memuru ve iki şahitin aynı odada olması gerekiyor. Henüz sanal evliliğe hazır olmayan ve koridor boyunca yürüme deneyimini tatmak isteyen çiftler için de IKEA internet sitesinde çeşitli ilham verici düğün töreni önerilerinde bulunuyor. Sitede bu yaz ve kış gerçekleşecek büyük ve küçük çaplı düğünler için çeşitli ipuçları yer alıyor. Öneriler arasında yumuşak taşlar kullanılarak oluşturulmuş çok sağlam oturma planı ve konukların isimlerinin yazılabileceği beyaz hatıra kalemler gibi şeyler bulunuyor.

Yukarıdaki videoyu izleyerek IKEA’nın sanal düğün hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de aklınızda evlenecek çiftlere özgün yeni iş fikirleri var mı?

Web Sitesi: ikea.com