İndirimli E-Kitap Sunan Mobil Uygulama

Mobil uygulama Shelfie ile kullanıcı satın aldığı basılı kopya kitabı okutarak aynı kitabın indirimli e-kitap versiyonunu edinebiliyor.

0
790
İndirimli e-kitap sunan mobil uygulama Shelfie

E-kitapların birçok avantajı bulunuyor. Her an ulaşabileceğimiz elimizin altında onlarca kitap taşıyabiliyoruz ve hepsinden önemlisi e-kitap için ağaçlar kesilmiyor. Fakat kabul etmeliyiz ki e-kitap yine de basılı bir kitap ile aynı hissi vermiyor ve bu yüzden birçok insan hala kütüphanesini basılı kitaplarla doldurmayı tercih ediyor. Springwise’ın haberine göre Bitlit tarafından geliştirilen Shelfie isimli mobil uygulama hem karnım doysun hem pastam dursun diyenlerin sahip oldukları basılı kopya kitapları okutarak aynı kitabın indirimli ya da ücretsiz e-kitap versiyonunu edinmelerini sağlıyor.

Bu uygulamayı kullanmak isteyenler uygulama marketlerinden ücretsiz olan uygulamayı indirdikten sonra bir profil oluşturuyor. Daha sonra kitapların dizili olduğu rafın fotoğrafını çekerek uygulamaya yüklüyor. Uygulama yüklenen fotoğraftaki kitapların isimlerini veri tabanında tarıyor. Yayıncılar ile kurduğu çeşitli ortaklılar sayesinde Shelfie, uygun olan kitapların ücretsiz veya indirimli dijital kopyalarını kullanıcıya sunuyor. Bu platformda şu an için 100.000 civarında e-kitap bulunuyor ve bu kitaplar herhangi bir cihazda okunabiliyor. Ayrıca kullanıcılar birbirlerinin kitap raflarını gezerek bir sonraki kitap alışverişleri için tavsiye alabiliyor.

Benzer bir girişim müzik veya film severler için de yapılsa nasıl olur dersiniz?

Web sitesi: shelfie.com

Not: Bu haberden sonra App Store’da veya Google Play’de mobil uygulamayı arayacaklar için (bizim gibi), maalesef uygulamanın kullanımı Türkiye’ye açık değil.

[benzer]Benzer girişim: Kitap Okumayı İhmal Edenlere Tweet Atan Akıllı Kitap Ayracı[/benzer]