İngilizce seviyesine göre haberler

0
2576
İngilizce Seviyesine Göre Haberler

News In Levels (seviyeye göre haberler) adlı Çek Cumhuriyeti merkezli web sitesi, kullanıcıların İngilizce seviyesine göre haberleri ayrı zorluklarda yayınlayarak, İngilizce öğrenmelerini kolaylaştırıyor.

Dünyayı son an gelişmeleriyle takip etmek için girilen sitelerde her zaman sade bir İngilizce kullanılmayabiliyor. Kullanıcılar kendilerini bazen son derece karmaşık bir dilin içinde bulabiliyor. NewsInLevels.com adlı site yayınladığı haberleri 3 ayrı İngilizce zorluğuna göre okumanıza olanak sağlayarak bu zorluğu ortadan kaldırıyor. Böylece, hem gelişmeler sıcağı sıcağına takip edilebiliyor, hem de İngilizce bilgisi basitten karmaşığa doğru geliştirilebiliyor.

Başlangıç seviyesinde İngilizce bilenlerin, temel kelimelerin ve zaman çekimlerinin kullanıldığı 1. seviyeden başlaması önerilirken; orta seviyedekiler için kelime sayısı artırılarak hazırlanmış 2. seviye içerikten başlanması gerektiği belirtiliyor. Her haberin 3 ayrı seviyede okunabildiği sitede ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olan kullanıcılar için ise son seviye olan 3. seviyeden haberler görüntülenebiliyor. İlk seviyeden başlayan bir kullanıcının 2-3 ay sonrasında, artık kelimelere aşina olması ve diğer seviyeye atlaması bekleniyor. Kullanıcıların kelime haznelerini 1 yıl içinde 5 bin kelime artırmayı hedefleyen NewsInLevels.com, ayrıca her haberin bir kısmını ses dosyaları kullanarak dinletiyor.

Site, herkesin aynı seviyede İngilizce bilgisine sahip olmadığının farkına varmış ve girişimci bir fikirle internette yerini almış. Bu fikirden ilham alanların farklı diller için de aynı düşünce ile yola koyulmalarını umuyoruz. Sizce dil öğrenimini kolaylaştırmak için başka ne tür fikirler ortaya atılabilir?

Web Sitesi: www.newsinlevels.com
Kaynak: localhost/wp