İnovatif pay sahipliği modeli: OwnMutually

0
1621
Pay Sahipliği

Pay Sahipliği

Avustralya merkezli yeni iş fikri; kullanıcıların sahip olmak isteyip elde edemedikleri pahalı ürünleri, arkadaşlarıyla veya arkadaşlarının arkadaşlarıyla bir araya gelip satın almalarına olanak tanıyor. OwnMutually isimli inovasyon aynı ürün için pay sahipliği yapmak isteyenleri sosyal ağları kullanarak bir araya getiriyor.

Siteye üye olan kullanıcılar ilk önce pay sahipliği yapmak istedikleri ürünü resimleriyle birlikte paylaşıp, ürün için kaç kişiyle ortaklık yapmak istediklerini belirtiyorlar. Listeleme işleminin ardından; kullanıcının sosyal ağ profili üzerinden paylaştığı ürün için pay sahipliği yapmak isteyen arkadaşları veya arkadaşlarının arkadaşları, paylarına düşen miktarı ödeyeceklerine dair vaatte bulunuyorlar. Hedeflenen ortak sayısına ulaşıldığında ürün sipariş ediliyor. Sipariş edilen ürünün kullanımı için ise tarihler OwnMutually platformu üzerinden belirlenebiliyor. Böylece ürüne sahiplik yapan ortaklar, ürünü hangi zaman aralıklarında kullanabileceklerini taahhüt altına almış oluyorlar.

Nisan ayının sonunda hizmete girmesi beklenen platform sayesinde kullanıcılar; o pahalı fotoğraf makinasına, her zaman hayal ettikleri o yata, lüks otomobile, helikoptere ve hatta belki de pembe panjurlu eve küçük miktarlar ödeyerek sahip olacaklar. Üstelik ortaklığı yaptıkları kişiler sadece önceden tanıdıkları arkadaşları olacak. Aklınızda, sosyal ağları kullanarak girişimciliğini üstlenebileceğiniz yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: www.ownmutually.com