İnteraktif Projektör ile Gerçek Dünya Oyuna Dönüşüyor

Lumo interaktif projektör herhangi bir odanın yüzeyine harekete duyarlı oyular ve efektler yansıtarak gerçek dünyayı çocuklar için oyuna dönüştürüyor.

0
1050

İnteraktif projektör Lumo yüzeyleri hareketlerinize tepki veren oyun alanlarına dönüştürebiliyor. Çocuklar, içindeki oyunları oynamanın yanı sıra hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını kullanarak yeni interaktif oyunlar da geliştirebiliyorlar.

Çocuklar fiziksel olarak 15 x 10 cm alanda genelde zıplayarak, hareket ederek, ayaklarını ve ellerini sallayarak oynarlar. İnteraktif projektörün içinde dalgalı ve balık dolu bir göl efekti gibi basit efektler dışında masatenisi, air hockey, greedy gators, dans oyunları gibi oyunlar da bulunuyor. PSFK’nın haberine göre tek başına ya da arkadaşlar veya aile oynanabilen Lumo gerçek dünyayı oyuna dönüştürüyor. Oyunu bitirmek istediğinizde sadece projeksiyon cihazını kapatmanız yetiyor ve geride hiçbir dağınıklık kalmıyor.

Bu yeni iş fikri Lumo içinde 100 çeşit oyunla beraber geliyor ve kolay içerik oluşturma araçları ile kullanıcılar kendi oyunlarını tasarlayabiliyor. Oyunu tasarlamanız için kodlama bilmeniz gerekmiyor, sadece istediğiniz efekt veya oyun türünü seçerek kişiselleştirebilirsiniz. Oyun temaları düzenlenebilir ve uyarlanabilir. Hız, boyut, yer çekimi ve diğer fiziksel parametreler yukarı aşağı butonları kullanılarak kolayca ayarlanabiliyor.

Lumo aynı zamanda film izlemek veya oyun oynamak için standart projektör olarak da kullanılabiliyor. Android işletim sistemine sahip olduğu için, hareket algılayıcı olmayan diğer Android oyunları da Bluetooth konsol sayesinde oynanabiliyor. Standart bir projeksiyon cihazı fiyatına aynı zamanda interaktif oyun ve içerik oluşturucu araçları da edinmiş oluyorsunuz.

Lumo şu an kitlesel fonlama sitesi Indiegogo’da ilk parti cihazları için finansman aramakta. Siz de erken sipariş indiriminden faydalanıp 499 USD’ye Indiegogo üzerinden bu cihazın ön siparişini verebilirsiniz. Lumo interaktif projektör paketinin içinde bir adet tavan/duvar plakası, 100 çeşit oyun ve efekt, mobil uygulama kodu ve bir yıl sınırsız çocuklar için içerik yaratma hesabı ile birlikte geliyor.

Yukarıdaki videoyu izleyerek Lumo hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Web Sitesi: lumoplay.com

Indiegogo Kampanyası: indiegogo.com/projects/lumo-interactive-projector

[quote_box_center]Benzer İş Fikri: Su Yüzeyinde Çalışan İnteraktif Ekran[/quote_box_center]