İş Arayanlar İçin Tinder Benzeri Uygulama

Akıllı mobil arama teknolojisini kullanan Adswipe uygulaması iş arayanlara, pas geçme ve beğenme özelliği ile Tinder benzeri bir deneyim sunuyor.

0
1032
İş arayanlar için Tinder benzeri uygulama Adswipe

Google dünyanın en kapsamlı arama veri tabanına sahip fakat akıllı telefonların bu verilerin hepsini bir anda alması, Google’ın geniş sayfa sayfa aramalarında hantal kalmasına ve bunaltıcı olmasına neden oluyor. Springwise’ın haberine göre; mobil kullanıcıların bu verileri daha az ve daha doğru alması üzerine kurulu olan ve akıllı mobil arama teknolojisini kullanan İngiltere’den çıkan Adswipe uygulaması, pas geçme ve beğenme özelliği ile iş arayanlara son dönemin başarılı çöpçatanlık uygulaması Tinder benzeri bir deneyim sunuyor.

Google arama sonuçlarını kullanıcının arama geçmişine göre kişiselleştiriyor olsa da, tüm aramanın %40’ını oluşturan sayfa başı 10 sonuç mobil kullanıcılar için ideal bir rakam değil çünkü ekran çok küçük olduğu için kullanıcılar bu sonsuz listeyi kolayca görüntüleyemiyor. Adswipe’ın basit pas geçme mekanizması, kullanıcılar gezinirken sürekli sonuçları sınırlandırıyor. İş ilanları ile ilgili bulunan sonuçlar kümeler halinde gösteriliyor ve sadece en üstlerde yer alan sonuçlar görüntüleniyor. Kullanıcı ilgilendiği sonuçları sağa doğru kaydırıyor ve ilgilenmediklerini ise sola kaydırarak pas geçiyor. Geriye kalan iş ilanları da kullanıcının bu tercihlerine göre tekrar düzenleniyor.

 

Adswipe ilk mobil uygulamasını kendi arama aracı vertabanı Jobswipe ile geliştirdi. Jobswipe, iş arayanların ilgilendikleri iş ilanlarının kısa listelerini oluşturabilecekleri ve bunun için de pas geçme eylemini kullanan ve kullanıcıların kişiselleştirilmiş iş ilanı arama sonuçları elde edebildikleri bir platform.

Sizce Türkiye için de bu konuda yeni iş fikirleri üretilebilir mi?

Web sitesi: adswipetech.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Ücretli öğretmen bulmayı sağlayan mobil uygulama[/quote_box_center]