İş Çıkış Saatleri Toplu Taşıma Kullananlar Para Kazanıyor

Georgia eyaletinin en büyük şehri Atlanta’da işe giderken toplu taşıma kullananlar her 6 ayda 60 USD’ye kadar para kazanıyor.

0
817
İş çıkışı toplu taşıma kullananlar para kazanıyor

Toplu taşıma araçları yaygınlaşmasına rağmen İstanbul’un trafik sorunu hala çözülemedi. Çünkü insanlar saatlerce trafik çekiyor olsa bile kendi arabalarının rahatlığını bırakabilmiş değil. Günde 8 saat çalışmanın yanında en az 3 saat de yolda harcıyoruz. Toplu taşıma yaygınlaştı yaygınlaşmasına ama hala insanları toplu taşıma kullanımına teşvik edecek girişimlerde bulunulmadı. Paranın en büyük teşvik edici olduğunun farkında olan Amerika’nın Geogia eyaleti trafik sorununu çözmeyi amaçlayan bir uygulama ile karşımızda.

İş çıkış saatleri Atlanta’nın eyaletler arası karayolu Interstate 85’de trafik o kadar kötü oluyor ki devlet artık kişisel arabaları yerine toplu taşımayı kullanan vatandaşlarına geçiş ücreti kredisi sunuyor. I-85 yolundan günde ortalama 23.000 taşıt geçiyor. Atlanta bu büyük trafik sorununu önlemek için daha önce ortak otomobil kullananları ödüllendirme yoluna gitmişti fakat bu yine de sabah 7 ile 8 arasındaki yoğunluğu önleyememişti. Springwise’ın haberine göre; şimdi ise işlerine toplu taşıma ile giden insanlar yolculuk kartlarını puan toplayan elektronik uygulama Peach Pass’e bağlayara altı ayda bir 60 USD’ye kadar para kazanabiliyorlar. Şu an pilot uygulama döneminde olan Peach Pass’e kaydolanlar toplu taşıma kullandıkları her defa 2 USD değerinde puan kazanıyorlar.

Sizin de aklınıza toplu taşımayı yaygınlaştırmak için geliştirilebilecek yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: peachpass.com