İsveç’ten iptal edilen diziler için kitlesel fonlama platformu

0
1399

Beğenilen televizyon dizileri çeşitli platformlar üzerinden yeniden izlenebiliyor. Ancak beğenildiği halde çeşitli sebeplerle iptal edilen diziler, birer nostalji olarak kalıyor. Peki ya sevdiğiniz dizi iptal edilirse yeniden yayınlanmasını nasıl sağlayacaksınız? Şimdi İsveç merkezli Reupp ismli platform sayesinde beğenilen diziler iptal edilirse, kullanıcılar yeniden yayınlanmasını istedikleri diziler için kitlesel fonlama gerçekleştirebilecekler.

Kickstarter ve Indiegogo gibi kitlesel fon desteği sağlayan platformların TV dizileri için düşünülen iş fikri, Reupp adlı platformun doğmasını sağladı. Springwise’ın haberine göre kullanıcılar, platform üzerinden iptal edilen bir dizinin tekrar yayınlanması için bağışta bulunabildikleri gibi; yayınlanıyor olan bir TV dizisinin devamını sağlamak için de yardımcı olabiliyorlar. İş fikrinin asıl amacı bölüm başına ihtiyaç duyulan onlarca milyon dolar maliyetin kullanıcılar tarafından karşılanması değil. Asıl amaç dizi severlerin ciddiyetlerini görmek. Bu sayede yapımcılar, iptal olan dizilerin yeniden yayınlanmaya başlaması durumunda gelebilecek talebi önceden ölmüş olacaklar. Yukarıdaki videoyu izleyerek platform hakkında özet bilgiye ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz ay yayına başlayan platform şimdiden kullanıcıların ilgisini çekmişe benziyor. Unutmadan belirtelim; Fikirci Baba, Black Books adlı dizinin yeniden yayınlanmasını istiyor.

Sizin de aklınızda benzer iş fikirleri var mı?

Web sitesi: reupp.com