İyiliği Nezaket Puanları İle Ödüllendiren Uygulama

Yeni sosyal medya uygulaması PersonalHeroes, kullanıcının davranışlarını takip ederek yaptığı iyilikleri nezaket puanlarına dönüştürüyor.

0
513
İyiliği nezaket puanları ile ödüllendiren uygulama PersonalHeroes

Yapılan iyilikler elbet karşılığını bulur. Artık bu iyilikleri arkadaşlarınızla paylaştığınızda da sembolikte olsa karşılığını alabilirsiniz. PersonalHeroes isimli yeni bir sosyal medya platformu kullanının davranışlarını takip ediyor ve yaptığı iyilikleri nezaket puanları ile ödüllendiriyor, böylece göğsünüzü gere gere bu puanı çevrimiçi olarak paylaşabiliyorsunuz. Springwise’ın haberine göre; İsrail merkezli startup PersonelHeroes, nezakete ve olumlu etkiye sosyal medya takipçilerinden daha çok önem veren artan sayıda insanı hedefliyor ve bu insanlara sembolik de olsa bir karşılık vermeyi amaçlıyor. Bu yeni platform akıllı telefon uygulaması üzerinden kullanılıyor. Bu uygulama ile kullanıcılar diğer insanların yaptığı iyilikleri etiketliyorlar. Etiketlenen davranışlar birinin yaşlı bir teyzenin poşetlerini üst kata taşıması gibi küçük bir iyilik ya da organ bağışında bulunması gibi büyük bir iyilik de olabilir. Bu dijital övgü etiketleri daha sonra bir algoritma yardımı ile kullanıcının nezaket puanlarına ekleniyor. İyilikler ne kadar olumlu etki bırakırsa ya da ne kadar çok insanın etkilerse o kadar fazla puan kazandırıyor. Skorlar 0-1000 arasında değişiyor ve uygulamaya ilk kez kayıt olanlar da küçük bir puanla ödüllendiriliyor ve en az 5 iltifat için teşvik ediliyor.

PersonalHeroes, içecek devi Coca Cola ile geçtiğimiz yıl kurumsal Beta projesini başlattı. Bu uygulama ile şirket çalışanları arasında olumlu davranışlar ve geri bildirimler teşvik edildi. PersonalHeroes kurucusu Stephanie Knopel’e göre bu sosyal medya platformu teorik olarak yaptıkları işler için önceki nesillerden daha çok ilgiye ve övgüye ihtiyaç duyan y kuşağı çalışanlara hitap ediyor. Sistem olumlu davranışları duyurmak ve merhamete teşvik etmeyi amaçlaya dursun, ya dasadece insanları puanlarını yükseltmek amacıyla iyiliklerde bulunmaya yönlendirsin, bu aslında hem toplum hem de startup için kazan-kazan durumu oluşturuyor. PersonelHeroes’un önümüzdeki Eylül ayında uygulama marketlerinde yerini alması planlanıyor.

Web sitesi: personal-heroes.com