İzolasyonlu Çadır ile Sıcaklığı Kendiniz Ayarlayın

İzolasyonlu çadır, kamp yapmaya gittiğinizde çadırın iç iklimini kontrol altında tutmanızı sağlayarak doğada şartlarınızı iyileştirir.

0
716
İzolasyonlu çadır Thermo Tent

Şartlar 5 yıldızlı otel odası kıvamında olsa kamp yapmaya gidecek bir sürü insan var. Termo Tent belki 5 yıldızlı otel konforu sunamaz ama doğada şartları iyileştirmek için en iyi alternatiflerden biri olabilir. Kamp yapmaya gitmiş herkesin bileceği üç problem vardır. Dışarısı soğuk olduğunda çadır içindeki hava da dondurucu olur. Dışarıda hava sıcaklığı yükseldiğinde ise sıradan bir çadırın içi bayıltıcı derecede sıcak olabilir. Gece ya da gündüz hiç fark etmez kendinizi hemen çadırın dışına atmanız gerekebilir. Üçüncü problem ise büyük ve kalabalık kamp alanlarında çadır kurduğumuzda dışarıdaki gürültünün yalıtımını sağlayacak bir ses bariyeri olmamasıdır. Bu da geceleri iyi bir uyku çekemememize neden olabilir.

PSFK’nın haberine göre izolasyononu doğru yapılmış dünyanın ilk çadırı olan Thermo Tent, maceraperest Pat Falvey’in yardımıyla tasarlanmış. Pat Falvey daha önce Himalayalar’da ve Güney Kutbu’nda kamp yapmış ve soğuğu dışarıda tutmak, çadırın iç ısısını korumak ve gürültülü kamp alanlarında ise gürültüyü dışarıda tutmak için yeni bir izolasyon yöntemi kullanmış.

Özellikleri teknik olmasına rağmen Thermo Tent, temelde iç içe kurulmuş iki çadırdan oluşmaktadır. Çok düşük bir termal iletkenliğe sahip hava geçiren TTinsulate yalıtımlı kumaş kullanılarak imal edilen iki çadır yüzeyi arasıdaki alan nefes alabilir olarak tasarlanmıştır. Karmaşık özelliklerine rağmen Thermo Tent, benzer boyut ve şekilde diğer çadırlar gibi kolayca kurulabilmektedir. Bir çadırın standart parçaları çadır direği, su ve rüzgar geçirmez koruyucu mat ve kazıkların hepsi üstün kalite malzemeden üretilmiştir.

9 Nisan itibariyle 22 günü kalan kitlesel fonlama sitesi Kickstarter kampanyasında 43.000 USD olan hedefin yarısından fazlasını toplamış görünüyor. Böyle giderse kampanya sonunda hedefledikleri paranın iki katını kazanmaları bekleniyor. Eğer çadır başarılı bir şekilde fonlanırsa, ilk siparişlerin bu Temmuz ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Kickstarter Kampanyası: kickstarter.com/projects/thermotents

Web Sitesi : thermotents.com