Jenerasyonlararası İletişimi Kolaylaştıran Mesajlaşma Sistemi

Jenerasyonlararası iletişimi kolaylaştıran mesajlaşma sistemi Bloom, birbirinden uzakta yaşayan aile üyeleri arasındaki bağlantı kalitesini artırmayı amaçlıyor.

0
649
Jeneresyonlararası iletişimi kolaylaştıran mesajlaşma sistemi Bloom

Günümüz gençleri herhangi bir teknolojik cihazı kullanma yeteneğini doğuştan kazanıyor olsa da, aynı cihazları kullanması yaşlılar için oldukça zor olabiliyor. Bu da dedeler ve torunları arasında iletişim zorluklarına neden olabiliyor. Yaşlılar daha çok yüz yüze konuşmayı tercih ederken gençler kendilerini sosyal medya aracılığı ile daha rahat ifade edebiliyor. Springwise’ın haberine göre; birbirine bağlı üç cihazdan oluşan yeni iş fikri Bloom, birbirinden uzakta yaşayan aile üyeleri arasındaki iletişimin kalitesini artırmayı amaçlıyor.

Akıllı telefon uygulaması, her zaman açık basitleştirilmiş bir tablet bilgisayar ve bloomband denilen bileklik üçlüsünden oluşan Bloom, birden fazla kullanıcı arasında kesintisiz fotoğraf paylaşımı, sesli mesajlaşma, görüntülü konuşma yapılmasını sağlıyor. Bloomband bilekliğini giyen kişi tablete yaklaştığı zaman, ekran otomatik olarak açılıyor ve en güncel fotoğrafları döndürmeye ve gelen yeni mesajları göstermeye başlıyor. Bu sayede yaşlılar tablet ile herhangi bir karmaşık iletişime girmeden genç akrabalarının hayatlarındaki gelişmelerden haberdar olabiliyorlar.

Jenerasyonlararası iletişimi kolaylaştıran bu üçlü sistem ilk başta bilişsel gerileme hastalığından muzdarip kişiler için tasarlanmış. Bloomband bilekliğin üzerinde aynı zamanda acil durum destek özellikleri ve spor antrenmanı fonksiyonları bulunuyor. 49 USD ön ödeme yaparak toplamda 249 USD gibi düşük bir fiyatla Bloom için ön sipariş verebilirsiniz.

Yaşlılar için teknoloji kullanımını kolaylaştıracak yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: bloomcloser.com