Kablosuz Akıllı Gitar jamstik+

Akıllı gitar jamstik+ herhangi bir enstrüman sesini çıkartabilir ve kablosuz bağlantısı sayesinde istediğiniz yerde gitar çalmanızı sağlar.

0
836

Tüm hayatınız boyunca başkalarının gitar çalışını izlediniz ve keşke ben de böyle çalabilseydim diye hayıflandınız mı? Belki gitar derslerine düzenli devam edemediniz, belki de ders alacak paranız ya da zamanınız yoktu. Ve hala izlemeye devam mı ediyorsunuz? Bu hayalinizi gerçekleştirmek isteyen Amerikalı teknoloji şirketi Zivix ekibi, izlemek yerine siz de çalabilin diye jamstik+ adlı akıllı gitarı geliştirildi. Aslında jamstik+ gitardan daha fazlası, aynı zamanda bir kontrol paneli yerine de geçebiliyor. Yani düşünebileceğiniz tüm enstrümanların sesini çıkartabiliyor. Bu kablosuz akıllı gitar şarkıdaki bütün sesleri çalabilir ve mixleyebilirsiniz.

Akıllı gitar akıllı cihaz platformları üzerinden çalışır. Kendi mobil uygulaması JamTutor ile kullanabileceğiniz gibi GarageBand, Loopy, SampleTank, Ableton Live gibi diğer favori müzik uygulamaları ile de kullanabilirsiniz. Jamstik+ parmaklarınızın yerini algılar ve siz tele basmadan ses çıkarır. Bu sayede öğrenmeniz kolaylaşır. Klavye üzerindeki sensörler parmaklarınızın hassas dokunuşlarını hisseder ve böylece tıpkı bir geleneksel gitar gibi çaldığınız ve duyduğunuz arasında gecikme olmaz. Jamstik+ üzerinde, gerçek bir gitar hissi vermek için gerçek gitar dizeleri ve gerçek perdeler bulundurur. Gelişmiş dinamikleri sayesinde vibrato ve string bend gibi teknikleri algılar.

Jamstik’in ilk versiyonu 2014’te üretilmiş fakat daha sonra üzerinde geliştirmeler yapmaya karar veren ekip bazı eklemeler yapmış. Yüksek çözünürlüklü sinyal ile daha gerçekçi bir gitar hissi vermek için heksafonik manyetik alıcı yerleştirerek geliştirmelere başlamışlar. Jamstik+ versiyonu ise bu yeni eklemelerin yapıldığı ve tam uyumun sağlandığı yeni versiyonu.

Müzisyenlerin yeni dostu bu yeni nesil gitar henüz piyasaya çıkmış değil ve şu an kitlesel fonlama sitesi Kickstarter üzerinden destekçilerini bekliyor. Kickstarter’daki kampanyasının bitimine henüz 23 gün var fakat Jamstik+ hedeflenen miktarın 8 katını şimdiden toplamış durumda. Kickstarter üzerinden 229 USD destekte bulunarak bu akıllı gitarın ön siparişini verebilirsiniz. Ön sipariş gitarların Haziran ayında gönderilmesi planlanıyor.

Akıllı gitar hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Web Sitesi: jamstik.com

[quote_box_center]Benzer İş Fikri: Yeni Nesil Müzik Aleti[/quote_box_center]