Kablosuz film afişi

0
2081
Kablosuz Film Afişi

Güney Kore merkezli reklam ajansı Cheil’in geliştirdiği Wi-Fi film afişi sayesinde kullanıcılar ağa bağlanarak film hakkında ek içeriği görüntüleyebiliyorlar.

Film afişlerinin dijital dünyaya entegre edilmesi amacıyla “fragman sayfasına yönlendiren QR kodları” afişlere entegre eden çalışmalar gördük. Eski nesil film afişlerinin hızla gelişen dijital dünyaya ayak uyduramadığını farkeden medya grubu CJ Entertainment, reklam ajansı Cheil’in işbirliğiyle QR kodların da artık eskidiğini düşünerek inovatif bir konsept geliştirdi.

Reklam afişlerinin bulunduğu tabelalara gömülen Wi-Fi (kablosuz) ağa bağlanan kullanıcılar, otomatik olarak filmin detaylı içeriğinin bulunduğu sayfaya yönlendiriliyorlar. Kullanıcılar yönlendirildikleri sayfada; film hakkında özet, filmin fragmanı, oyuncular, ödüller gibi içeriklere ulaşırken biletlerini de dilerlerse cep telefonları üzerinden satın alabiliyorlar.

Kullanıcılar Wi-Fi – kablosuz film afişi sayesinde, daha önce araştırma şansı bulamadıkları film hakkında her türlü içeriğe ulaşmak için mobil data ücreti ödemekten kurtulmuş oluyorlar. Şirket ise yarattığı afişlerin karşılığını daha fazla müşteri olarak geri almış bile. Verilere göre şirketin web sitesine gelen trafik %28.5 artarken kişi başına sitede geçirilen süre ise 5 kat artmış. Afiş hakkında detaylı bilgiye yukarıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Unutmadan belirtelim, afişin kullanıcıları film hakkında bilgiye ulaştıktan sonra ücretsiz internetten de yararlanabiliyorlar. Siz de kullanıcılara benzersiz deneyimler yaşatabilecek iş fikirleri düşünebiliyor musunuz?

Web sitesi: cheil.com