Kalp atış hızı ölçen bisiklet kaskı

0
2079

[dropcap]Y[/dropcap]aşanabilirlik açısından dünyanın farklı bir yöne doğru gittiği şu zaman diliminde, karbon salınımını azaltmak için bisikletli ulaşıma teşvikler artıyor. Türkiye’de bu gibi çabalar genellikle sonuçsuz kalsa da, bir gün yönetimlerin bu gidişatı değiştireceği yönünde inancımız sonsuz.

Türkiye şimdilik bir köşede bekleye dursun, biz dünyanın farklı bölgelerindeki gelişmelerden yola çıkarak bisikletli ulaşımın yaygınlaştırılmasıyla birlikte bisikletliler için geliştirilmiş inovatif ürünlerden bahsetmeye devam edeceğiz. Özellikle çarpıp kaçma gibi durumlarda Helmet of Justice, kara kutu görevi görerek etrafta olup biteni kaydedebiliyordu. Şimdi ise SMART isimli bisiklet kaskı, kalp atış hızı ölçmesi için özel olarak geliştirilmiş.

Türünün ilk örneği olan SMART bisiklet kaskı, kullanıcının kalp atış hızını ek bir göğüs kayışına ihtiyaç duymadan ölçüyor. Son derece hafif olan kaskın içerisine yerleştirilmiş olan mikroişlemci, kullandığı algoritma sayesinde kesin sonuçlar veriyor. Kask, sağladığı kablosuz bağlantı ile cep telefonu gibi cihazlara bağlanarak anlık kalp atış hızı bilgisinin izlenmesine olanak tanıyor. Özellikle bisiklet sporuna gönül vermiş profesyoneller bu kask sayesinde tüm idmanlarını sağlıklı bir şekilde takip edebilecek.

Indiegogo‘da ilgi çekerek fonlanan SMART bisiklet kaskına sahip olmak isteyenler aşağıdaki web sitesi üzerinden bekleme listesine kayıt yapabilirler. Kalp atış hızı ölçen SMART bisiklet kaskı hakkında detaylı bilgiye yukarıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Sizin de aklınıza gelen benzer iş fikirleri var mı?

Web sitesi: life-beam.com