Kansere Karşı Savaşan Medikal Girişim

Kansere karşı savaşan medikal girişim Notable Labs, hastanın beyin tümörü örneği üzerinde çeşitli ilaç kombinasyonları deneyerek, işe yarayan kombinasyonu doktora bildiriyor.

0
677
Kansere Karşı Savaşan Medikal Girişim

Ne yazık ki, beyin kanseri olan hastalar için tedavi olanakları oldukça kısıtlı. Bu kanserden muzdarip kişilerin ortalama 15 aylık ömrü oluyor. Bu süre de kanserin ilerlemesini önlemesi beklenen ilaç karışımlarını denemekle geçiyor. Deneme yanılma yöntemiyle geçen bu süreç kanser hastası için oldukça uzun, acı verici olabiliyor. Springwise’ın haberine göre, bu sürece çözüm bulmak ve tedavi sürecini hızlandırmak amacıyla kurulan medikal girişim Notable Labs, hastanın tümör örneğini alıyor ve üzerinde testler uygulayarak en iyi ilaç kombinasyonunu bulmaya çalışıyor sonra da sonucu hastanın doktoruna bildiriyor.

Kansere karşı savaşan San Franscisco merkezli medikal girişim Notable Labs, 2013 yılında beyin tümörü teşhisi konan babasına daha iyi bir tedavi bulma amacıyla Matt De Silva tarafından kurulmuş. Laboratuvar hastanın tümörünün bir numunesini elde ettikten sonra, binlerce ilaç kombinasyonunu üzerinde denemek için özel bir makine kullanıyor ve etkili bir tedavi yöntemi bulmaya çabalıyor. Zaten hız gerektiren bu süreç için gereken zamanı azaltmak amacıyla, Notable Labs, kardeş medikal startup şirketi Atomwise’ın kestirimsel analitik yöntemini kullanıyor. Tüm bu süreç hastayı başarısız tedavilere maruz bırakmadan gerçekleştiriliyor.

Notable Labs’ın potansiyel tedavi yöntemleri, tümörü önlemede etkililik ve güvenilirlik bakımından birçok kez test ediliyor. Hatta hastaya verilmeden önce de doktor tarafından tekrar değerlendiriliyor. Aklınızda özellikle kanser hastaları için medikal alanda hızlı sonuçlar elde edilmesini sağlayacak yeni girişimler var mı?

Website: notablelabs.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Medigo ile güvenli sağlık turizmi[/quote_box_center]