Kas Aktivasyonuna Yardımcı Akıllı Egzersiz Sopası

Axon isimli akıllı egzersiz sopası, kullanıcıların spor yaparken güç düzeylerini ölçmelerine yardımcı olmak için LED ışıkları kullanıyor.

0
915
Akıllı egzersiz sopaso Axon kas aktivasyonuna yardımcı oluyor.
Akıllı egzersiz sopaso Axon kas aktivasyonuna yardımcı oluyor.

ABD merkezli Disruptive Force şirketi, kas aktivasyonuna ve kullanıcının uyguladığı gücün seviyesini anlamasına yardımcı olmak için LED ışıkları kullanan Axon isimli akıllı egzersiz sopasını tasarladı. AxonFit telefon uygulaması ile beraber Axon, performans takibi yapıyor ve kişiye özel tüm vücut egzersiz rehberi görevi görüyor. Böylece kullanıcının formunu iyileştirmesine ve egzersiz yaparken vücudunun nasıl hareket ettiğini anlamasına yardımcı oluyor.

Springwise’ın haberine göre; Axon, kullanıcının egzersiz sopasının ucu ile yer ya da duvar gibi sert bir yüzeye uyguladığı kuvveti ölçüyor. Cihaz daha sonra ölçülen gücü, dahili LED ışık akranından veya uygulamadan anlık olarak bildiriyor. Egzersiz sopasının LED ışıklar ilk olarak sarı renkle başlıyor, kullanıcı kuvvet uyguladıkça ışık yeşile dönmeye başlıyor. Axon, her bir tekrar ve seti kaydediyor ve bu bilgileri ekranında kullanıcıya gösteriyor. Bu bilgiler, gerçekleştirilen tekrarların sayısını, tüm tekrarlarda kullanıcı tarafından uygulanan maksimum kuvveti ve zamanını içeriyor.

AxonFit uygulaması sayesinde kullanıcı, sertifikalı özel eğitmenler tarafından hazırlanan egzersiz ve antremanların yer aldığı geniş bir video kütüphanesine erişim olanağı elde ediyor. Kullanıcılar egzersiz programlarını uygulamadan seçebiliyor ya da kendi egzersiz planlarını oluşturabiliyorlar. Oluşturulan planın verileri anında akıllı egzersiz çubuğuna aktarılıyor. Kullanıcılar kendi verilerini arkadaşları ile paylaşarak uygulamayı sosyal bir platform olarak da kullanabiliyor. Axon şu anda 50.000 USD hedefi ile kitlesel fonlama aşamasında.

Oldukça popüler bir market olan egzersiz aletleri alanında sitemizde daha önce dahili direnç ile egzersizi geliştiren fitness kıyafeti Physiclo ve kişisel fitness antrenörü bileklik Moov Now gibi girişimleri paylaşmıştık. Spor yaparken performansı artırmaya yönelik başka girişimler aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: Axonfit