Ödeme sırası beklemeye son!

0
1657
QThru İle Ödeme Sırasına Son

Mobil uyumlu yeni teknoloji QThru sayesinde marketlerin uzun alışveriş kuyruklarında ödeme sırası beklemeye son! Bir “mobil ödeme noktası” platformu olan QThru sayesinde kullanıcılar alışveriş yaparken akıllı cep telefonları ile ürünlerin barkodunu okutarak, sepete ekliyorlar. Alışverişini bitiren müşteri cihazına önceden tanıtmış olduğu kredi veya hesap kartını kullanarak ödemeyi gerçekleştiriyor. Ödemeyi gerçekleştirmek için ise özel olarak kurulmuş QThru standına gidip cep telefonunuzdan QR kodu okutmanız yeterli.

QThru Nasıl Çalışır?

– QThru ticari uygulaması yüklendikten sonra, satıcının tüm ürün ve fiyatları son derece güvenli ve PCI uyumlu QThru Bulut (QThru Cloud) ile senkronize edilir.

– Müşteri cep telefonuna bireysel QThru uygulamasını indirir.

– Uygulama üzerinden kredi veya hesap kartı kamera ile okutularak, müşterinin sadece o alışverişinde kullanması için güvenli bir şekilde kaydedilir.

– Satın almak istenilen ürünün barkodu telefon üzerinden uygulama vasıtasıyla okutulur ve alışveriş arabasına eklenir.

– Alışveriş bittiğinde, mağaza çıkışına konumlandırılmış QThru kisokuna gidilir ve bu cihazın ekranındaki QR kod (kare kod) telefona okutulur.

– Ödeme, alışverişe başlamadan eklemiş olduğunuz kredi kartı tamamlanır ve QThru cihazları tarafından fatura verilir.

Böylece sıra beklemeden, kasalarda oyalanmadan alışverişinizi tamamlamış oluyorsunuz. Migros’un Jet Kasa uygulamasına farklı bir alternatif olarak gördüğümüz QThru’nun mağazalara kurulumu için ücret alınmıyor. Fakat  her bir kioskun mağazalara maliyeti 5000 doları bulabiliyor. Seattle merkezli QThru, Washington’da yaptığı beta test sonrası şimdi Seattle bölgesinde tüm perakende mağazalara hizmet vermeyi amaçlıyor. Zaman kazandıran başka ne tür uygulamalar geliştirilebilir dersiniz?

Web Sitesi: www.qthru.com

Kaynak: localhost/wp