Katlanabilir elektrikli scooter

0
2625
Katlanır Elektrikli Scooter

Katlanır Elektrikli Scooter

Daha önce ergonomik dizaynıyla masaya dönüşen piknik sepetinden bahsetmiştik. Şimdi tanıtacağımız yeni iş fikri ise otomotiv sektöründen katlanabilir özellikte elektrikli scooter hakkında olacak. Macar otomotiv firması Antro’nun geliştirdiği Moveo isimli yeni elektrikli scooter modeli, gerektiğinde tekerlikli bavul şeklini alarak taşınabiliyor.

Moveo’nun kolay taşınabilmesi için son 5 yıldır ağırlığını azaltmaya çalışan şirket, son prototipinde 25 kg ağırlığına ulaşmış durumda. Saatte 45 km hıza ulaşabilen ve tam şarj edilmiş batarya ile 35 km yol gidebilen elektrikli scooter, son derece şık tasarımı ve ergonomik dizaynı ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Cihaz, varılmak istenen yere ulaşıldığında katlanabilir özelliği sayesinde tekerlikli bavula dönüştürülebiliyor. Kullanıcılar bu sayede scooter için park yeri aramaktan kurtulup, cihazı istedikleri yerde saklayabiliyorlar. Bunun haricinde, gerektiğinde toplu taşıma araçlarında rahatça ve sorunsuzca taşıma olanağı yakalanmış oluyor ki dünyanın çoğu yerinde bazı toplu taşıma araçlarına motorsuz bisiklet sokmak dahi yasak.

Kullanılmadığı durumlarda küçük alanlarda rahatlıkla saklanabilecek olan Moveo’nun gelecek sene seri olarak üretilmesi hedefleniyor. Antro, bunun için yatırımcı arama girişimlerine başlamış bile. Cihaz piyasaya sürüldüğünde son kullanıcı fiyatının 3.000 ila 4.000 USD arasında olması bekleniyor. Bu tür inovatif bir iş fikrine yatırım yapabilecek finansmanınız olsa ne yapardınız?

Web sitesi: www.solo-duo.hu