Kayıp Eşyaların Yerini Tespit Etmenizi Sağlayan Etiket

Pixie Point akıllı telefonunuz aracılığıyla eşyalarınızın yerini tespit etmenizi sağlayan takip edilebilir bir etikettir.

0
1074

Kaybolan eşyaları bulmak için konum belirleyici kullanmak yeni bir şey değil. Genelde konum belirleyiciler akıllı telefon üzerinden çalışır ve sahibine harita veya ses yardımıyla eşyanın yerini bildirir.

PSFK’nın haberine göre Kaliforniya merkezli startup Pixie, Pixie Point adını verdiği konum belirleyici etiketler ile bu konsepti bir adım daha öne taşıyor ve sadece eşyanın kaybolduğunu haber vermekle kalmıyor aynı zamanda eşyanın tam yerini arttırılmış gerçeklik haritasında gösteriyor.

Pixie Point takip etmek istediğiniz nesnelere yapıştırabileceğiniz ufak, ince ve pena şeklinde bir etiket. iOS ve Android cihazlar ile 18 aya kadar şarj etmeden kullanabileceğiniz Pixie Point etiketler suya dayanıklı olarak geliştirilmiş. Eşyaların yerini belirleyen ücretsiz Pixie uygulaması Bluetooth aracılığı ile birden fazla etikete bağlanabiliyor. Bu etiketler aynı zamanda özel bir ağ yaratarak birbirleri ile iletişim kuruyor. Böylece etiketler pek çok konum bulucudan daha doğru, kesin sonuç verebiliyor.

Ücretsiz Pixie uygulaması her bir nesnenin yerini gösteren arttırılmış gerçeklik haritası oluşturuyor. Etiketlenen nesnenin yerini bulmak için kullanıcının akıllı telefonundan bu uygulamayı açarak telefon ekranını belirli bir yöne doğru tutması yeterli. Uygulama dijital etiketin yerini arttırılmış gerçeklik haritasında parlak bir X olarak gösteriyor.

Uygulama Pixie Point etiketinin yerini göstermenin yanında aynı zamanda bir yerde bir şey unutulmuşsa da haber veriyor. Kullanıcının bir toplantıya ya da iş gezisine giderken gerekecek eşyaları eklediği akıllı listeler oluşturmasına izin vererek kullanıcının daha düzenli olmasını sağlıyor. Uygulama bu liste sayesinde eksik bir şey var ise kullanıcıyı haberdar ediyor.

Yazın piyasaya çıkması öngörülen Pixie Point etiketleri Pixie’nin sitesinden 39,95 USD’ye şimdiden sipariş verilebilir. Bir paket Pixie Point’in içinde 4 adet etiket, birer adet anahtarlık halkası, evcil hayvan tasması ve kavisli yüzeyler için aparat bulunuyor. Bu dijital etiket ile ilgili daha fazla bilgi almak için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Konum belirleyicilerinin kullanılabileceği yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web Sitesi: getpixie.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Akıllı Kişisel Güvenlik Cihazı[/quote_box_center]