Kediler İçin Instagram: Catstacam

Whiskas Avusturalya kedilerin davranışlarını daha iyi anlamamızı sağlayacak bir sosyal medya çıkışı yaparak, kediler için Instagram geliştirdi.

0
862

Whiskas Avusturalya kedilerin davranışlarını daha iyi anlamamızı sağlayacak bir sosyal medya çıkışı yaparak, kedilerin fotoğraf çekmesini ve çektikleri fotoğrafları Instagram’a yüklemesini sağlayan bir cihaz geliştirdi.

Whiskas Catstacam, kedi sahipleri evcil hayvanlarına daha yakın olsun diye Clemenger BBDO Sydney tarafından başlatılan bir kampanyanın parçası olarak tasarlanmış. PSFK’nın haberine göre 44 gr. Ağırlığındaki bu küçük kamera, kedinin boynuna bağlananıyor ve hayvanın bakış açısından fotoğraflar çekebilmek için hareket dedektörü teknolojisini kullanıyor. Her 20 saniyede bir fotoğraf çeken bu cihaz fotoğrafları anında kedinin instagram hesabına postalıyor böylece kedinin sahibi ve diğer kedi severler kedinin ne işler peşinde olduğunu takip edebiliyor.

Fotoğraflar Instagram’da “Bu fotoğrafı ben çektim. Böylece dünyayı benim gözümden görebilirsin.” başlığı ile yayınlanıyor. Eğer kedinin merak ettiğiniz bir davranışını görürseniz, #askwhiskas hashtagini kullanarak soru sorabilirsiniz. Uygulamayı kullanan diğer kedilerin fotoğraflarını ise #Catstacam hashtagini aratarak görebilirsiniz.

Kedinin davranışları Whiskas kedi davranış uzmanı tarafından analiz ediliyor ve çözümleniyor. Kedi sahipleri kedilerinin davranışı hakkında soruları bu uzmana sorabiliyor. Örneğin; kedinizin neden ağaca tırmandığına dair bir soru sordunuz, uzman kişi size kedilerin ağaca kokularını bırakmak ve pençelerini keskinleştirmek için tırmandığı bilgisini veriyor.

Bu inovatif fikir kedi davranışlarını anlayarak kedi sahiplenme oranını arttırmayı amaçlamaktadır. Önerileri ise Avusturalya’nın önde gelen veteriner hekimlerinden Dr. Jacqui Ley vermekte. Kedi kameraları Elle Halliwell ve Deborah Knight gibi ülkenin kedi seven ünlüleri ve meşhur olmuş kediler tarafından çoktan denendi bile.

Cihazın ambalajı da kedinin oynayabileceği bir oyuncak olarak tasarlarlanmış. Clemenger BBDO Sydney’in baş kreatif yönetmeni cihaz hakkında şunları söylüyor:

[quote_box_center]”Hepimiz internet dünyasının kedilere bayıldığını biliyoruz. Biz bunu bir adım öne götürerek kedilerin kendi instagram hesaplarının olmasını ve kendi çektikleri fotoğrafları anında paylaşmalarını sağladık. Sonuç kesinlikle büyüleyici ve bize kedilerin dünyası hakkında yeni içgörüler kazandırdı.”[/quote_box_center]

Yukarıdaki videoyu izleyerek Caststacam’ın nasıl çalıştığını daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Web Sitesifacebook.com/whiskasAU