Kelebek Şeklinde Ergonomik Klavye

Kelebek şeklinde ergonomik klavye tasarımı Model 01 uzun süredir var olan parmak düşmanı klavyelerin hükümdarlığına son veriyor.

0
769

Tipik bir klavye tasarımına sahip olan The Model 01, yazmanın ergonomisine odaklanıyor ve klavyenin tuşları parmaklarınızın fazla yayılmasına izin vermeden eşit bir şekilde dağıtıyor. Bu ergonomik klavye tipik bir klavyenin boyutunu ikiye keserek küçültüyor ve tüm tuşları her iki elle ulaşılabilir kılıyor.

PSFK’nın haberine göre; geliştiricileri Keyboardio takımı iki buçuk yıl önce bunu yapması sadece bir ay sürecek bir hobi projesi olarak düşünmüş.  Bu kararlarından ani bir dönüş yaparak, tasarımlarını geliştirmeye devam etmişler ve ürünü hayata geçirmek için 3D modelleme öğrenmişler. Birçok prototip oluşturduktan sonra kelebeğe benzeyen klavyede karar kılmışlar.

Metal ya da plastik tasarımı olan standart bir klavye yerine, çerçevesi sağlam akçaağaçtan oluşan iki bloktan yapılmış. Ahşap kullanmak ürünün üretim süresine ekstra zaman ve masraf eklemiş fakat ürünün bitmiş hali estetik eğilimli kullanıcılar için buna değecektir.

Tuşlar aslen Apple II tarafından bulunan dokunsal mekanik anahtarlardan yapılmış. Her biri parmaklarınızın diğerine rahatça ve kolayca geçebilmesini sağlamak için yontulmuş. Bu küçültülmüş klavyede CTRL ve DEL gibi bazı fonksiyon tuşlarının yerleri değiştirilmiş ve genelde klavyenin üst kısmında bulunan fonksiyon tuşları SHIFT ve CTRL tuşları gibi çalışan eski tarz FN tuşu ile değiştirilmiş.

Kelebek şeklinde ergonomik klavye Model 01 şu an kitlesel fonlama sitesi Kickstarter üzerinden finansman arayışında ve tanesi 299 USD’den ön sipariş verilebiliyor.

Ayrıntılı bilgi için yukardaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sizin de aklınıza kullanımı iyileştirmek için ergonomik yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: keyboard.io