Kendi ayakkabını kendin yap ve sat!

0
3519
Kendi Ayakkabını Kendin Yap

Bugüne kadar kullanıcılarının kendi t-shirtlerini tasarlamalarına izin veren bir çok platform gördük. Zaman içerisinde “kendi ürününü kendin tasarla” konseptine ayakkabılar da eklendi. AliveShoes; “kendi ayakkabını kendin yap” konseptini bir adım ileri taşıyarak, tasarlanan ayakkabıların aynı zamanda tüm dünyadan müşterilere satılmasına olanak tanıyor.

İtalya merkezli AliveShoes; yarattıkları yeni inovatif konsepti kendi sözleriyle “Ayakkabı endüstrisini daha geniş alanlara yayarak sektöre yeni yetenekler kazandırmak” olarak nitelendiriyor. Şirket, ayakkabı aşıklarına kendi tasarımlarını oluşturmalarına, üretmelerine ve tüm dünyaya satmalarına olanak tanıyor. Diğer “kendi ürününü kendin tasarla” platformları herkese açıkken; AliveShoes, başvuruları Facebook üzerinden alıyor. Şirket yılın ilk yarısı için 30 yeteneğe bu şansı vermeyi düşünüyor. Ayakkabı aşıklarına duyurulur: son başvuru tarihi 21 Haziran.

Seçilen tasarımcılar AliveShoes‘un satış platformuna erişmeye hak kazanarak tasarladıkları ayakkabıları AliveShoes‘un dijital mağazasında satabilecekleri gibi bu ayakkabılar için kendi markalarını da yaratabilecekler. Bu sayede tasarlanacak ayakkabılar dünya çapında markalaşma şansı bulacak. Şirketin CEO’su Luca Botticelli yukarıdaki videoda konsept hakkında daha detaylı bilgi veriyor.

Şirket bu iş fikri sayesinde hem tasarımcılara şans tanıyacak, hem kendi satışlarını arttıracak ve belki de dünyanın yeni trend ayakkabı markasının arkasındaki isim olacak. Sizin de aklınızda satışınızı arttırabileceğiniz yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: aliveshoes.com