Kimlik doğrulama artık internet üzerinden yapılabilecek

IDnow isimli platform gerekli tüm testleri yaparak müşterileri için kimlik doğrulama işlemi gerçekleştiriyor.

0
1878
IDnow ile Kimlik Doğrulama

Resmi ve yasal dokümanların sahte olup olmadığının doğrulanması genellikle fiziksel yollardan yapılır. Almanya merkezli girişim IDnow sayesinde artık internet üzerinden de gerekli tüm testler yapılarak kimlik doğrulama işlemi gerçekleştirmek mümkün hale geliyor.

Yeni iş fikrini hayata geçiren şirkete göre, kimlik doğrulama işlemi kamerası ve görüntülü sohbet özelliği olan tüm cihazlardan gerçekleşebiliyor. Bu işlem ise sadece 3 dakika sürüyor. Doğrulaması yapılacak pasaport, ehliyet veya nüfus cüzdanı gibi kimliklerin kamera ile taratıldıktan sonra IDnow‘ın geliştirdiği algoritma ile belgenin yasallığı kontrol ediliyor. Daha sonra görüntülü sohbet özelliği kullanılarak IDnow çalışanları tarafından, kullanılan kimliğin gerçekten kişiye ait olup olmadığı sorgulanarak işlem tamamlanıyor. Springwise’ın haberine göre bu sistem bankalar, finansal kuruluşlar veya yaş kısıtlamasının bulunduğu web servisleri tarafından kullanılabilir.

Kimlik doğrulamasını hızlı ve güvenilir bir şekilde, fiziksel temasa ihtiyaç duymadan yapan ve görüntülü sohbet özelliğiyle de kesin sonuçlar alan IDnow; güvenliği maksimumda tutan tüm servisler tarafından kullanılmayı amaçlıyor. Sizin de aklınızda hem müşteri hem de satıcılar için güvenliği artıracak yeni iş fikirleri var mı?

Web Sitesi: idnow.eu

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Gerçek zamanlı kimlik doğrulama[/quote_box_center]