Kişisel Fitness Antrenörü Bileklik

Fitness takip cihazı ve kişisel fitness antrenörü olan bileklik, üç boyutlu alanda hareketleri analiz ederek egzersizi tanımlıyor.

0
746
Kişisel fitness antrenörü Moov Now

Birden çok egzersizi tanıyabilen, takibini yapabilen ve işe yarar geribildirimlerde bulunan cihazlar sayesinde giyilebilir teknolojinin geleceği gittikçe akıllı ve kişisel hale geliyor. Springwise’ın haberine göre; yeni iş fikri Moov Now giyilebilir teknolojisin bu becerilerini bir üst seviyeye çıkartıyor ve giyilebilir bir fitness takip cihazı görevi görüyor, yapay zeka sayesinde 5 faklı spor dalında antrenör görevi üsteniyor ve üç boyutlu alanlarda kullanıcının hareketlerini tanımlayabiliyor.

Moov’un daha önce büyük başarıya ulaşan fitness bilekliğinin yeni nesli olan Moov Now, koşu, yüzme, bisiklet, boks ve hatta 7 dakikalık ağırlık çalışma eğitimlerinde çalışmayı iyileştirmek için kullanılabiliyor. Kullanıcılar bilekliği akıllı telefonları ya da tabletleri ile eşleştirerek kullanabiliyorlar. Uygulamadan egzersizi seçiyorlar. Cihaz kullanıcının ilk birkaç idmanlarını izliyor ve bir seviye belirliyor. Örneğin koşuda hedefe ve forma göre 69 farklı seviye bulunuyor. Kullanıcının hareketlerini uç boyutlu belirleyebilmek için bileklik, ivme yakalayıcı, jiroskop ve manyetometreyi birleştirerek 9 eksenli Omni Motion™ kullanıyor. Daha sonra bir algoritma, hız, tempo, yükseklik, etki ve aktiviteye bağlı olarak diğer şeyleri ölçerek verileri analiz ediyor.  Moov Now’ın içinde kişisel antrenör yazılımı buluyor ve anında geri bildirimler de bulunuyor, kişisel antrenör egzersiz sırasında kullanıcı ile konuşarak, onları motive ediyor ve hedeflerine güvenle ulaşmalarını sağlıyor. Ezgersizlerini müzik ile yapmak isteyen kullanıcılar uygulamayı Spotify uygulaması ile eşleştiriyor ve böylece her ikisini de kullanabiliyor. Yukarıdaki videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

59.99 USD ödeyerek Moov Now için şimdiden ön sipariş verebilirsiniz, ürünün kullanıcıya sonbaharda gönderilmesi planlanıyor. Sizin de aklınıza benzer iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: welcome.moov.cc

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Koçluk yapan akıllı saat uygulaması[/quote_box_center]