Kitap Okumayı Seven Gezginler İçin Kitabevi Hostel

R-STORE, Japonya’nın başkenti Tokyo’da kitap okumayı seven gezginler için kitabevi ve otel karışımı bir hostel açıyor.

0
929
Kitap okumayı seven gezginler için kitabevi hostel Book and Bed Tokyo

Bir kitabevini ziyaret ettiğinizde hiç sıra sıra kitapların dizili olduğu raflar arasında uyuyakalmak ve sahipleri gittikten sonra tüm geceyi kitapları okuyarak geçirmeyi dilediniz mi? Tokyo’yu ziyaret edecek şanslı kişiler için, Book and Bed Tokyo hosteli sayesinde bu hayal gerçeğe dönüşüyor. Bu hostelde müşteriler kitaplarla dolu raflar arasında uyuyacak. PSFK’nın haberine göre Japonya’nın önde gelen gayrimenkul sitesi R-STORE, gezginlere ve kitap okumayı sevenlere hizmet sunmak için katabevi ve otel karışımı bir hostel açıyor. Tokyo’yu ziyarete gelenlere yönelik kurulacak bu hostelde yataklar kitap raflarının arkasına kurulmuş. Hostel sadece geceleri değil gündüzleri de uyuyacak yer sağlayacak. Yani gündüz de dinlenecek bir yer aradığınızda bu otele check-in yapabileceksiniz.

Suppose Design Office tasarımcıları Makoto Tanijiri ve Ai Yoshida ile ortak tasarlanan bu kitabevi hostel Ikebukuro istasyonunun hemen yanında açılacak. Hosteldeki kitaplar Shibuya Publising & Booksellers tarafından seçilmiş ve sadece uluslararası yolculara değil, yerel turistlere de hitap ediyor. Müşteriler isterse raflardaki kitabı satın alabilecek yani hostelde kalmadan da rafları dolaşabileceksiniz. Bir mağazanın ortasına konuşlandırılacak bu hostel kamusal ve özel alanların ilginç bir karışımını sunacak ve değişik bir uyku deneyimi yaşamak isteyenlere yeni bir deneyim sunacak. Uyuduğunuz yerde kitapların bulunması, geleneksel bir hostelden daha fazla samimi ve ev ortamı sunuyor.

Bu kitabevi hostel dünyada kitaplarla yatakların birleştirildiği ilk uygulama değil. Daha önce İzlanda ve Norveç de bunun kendi versiyonlarını yapmışlardı. Book and Bed Tokyo kapılarını Eylül’de misafirlerini açıyorlar.

Sizin de aklınıza iki farklı hobiyi birleştirecek yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: bookandbedtokyo.com