Global Sosyal Girişimcilik Yarışması (GSVC)

0
1425

Koç Üniversitesi’nin Türkiye ve bölgesel ortağı olduğu Global Sosyal Girişimcilik Yarışması’na (Global Social Venture Competition, GSVC) 2012-2013 yılı için başvurular devam ediyor.

Yönetici Özeti aşamasında, 11 Ocak 2013’ye kadar takımlar, iş planlarını yönetici özeti şeklinde gsvc@ku.edu.tr adresine göndereceklerdir. Yönetici özetleri, bir öğrenci grubu ve profesyonel bir jüri tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Gönderim Yönergesi

Lütfen aşağıdaki belgeleri de başvurunuz ile birlikte ekleyiniz. Aksi takdirde, başvurunuz dikkate alınmayacaktır.

Sayılan dokümanlar elektronik olarak ibraz edilmelidir:

-Yönetici Özeti (3 sayfaya kadar)
– PDF formatında
– Yazı, grafikler ve şekiller 3 sayfayı aşmamalı ( bilgisayar ile yazılmış ve çift boşluklu, 12 punto, sayfanın her tarafından 1 inch boşluk bırakılmış olarak)
– Yönetici özeti’nin PDF başlığı TeamName_GSVCExecSum_ExecSummary.pdf olmalıdır.

– Takım Özgeçmiş Kılavuzu
– PDF formatında
– Her bir takım elemanının özgeçmişi 1 sayfa uzunluğunu aşmamalı
– Özgeçmiş kılavuzu’nun başlığı TeamName_GSVCExecSum_ResumeBooklet.pdf olmalıdır.

Bölge ortağımız, Londra İşletme Okulu tarafından ev sahipliği yapılan Bölgesel Yarı Finallere iletilmek üzere belirli sayıda yarışmacı takım seçilecektir. Bölgesel yarı finallere gitmeye hak kazanan takımların Koç Üniversitesi tarafından tayin edilen danışmanları olacaktır ve bu danışmanlar, onların sosyal girişim kavramının iş planını geliştirmelerinde yarışmacılara yardımcı olacaktır. Ayrıca, Koç Üniversitesi yarı finalist grupların Londra’daki Bölgesel Yarı Finallere katılmaları için gerekli olan yol ve konaklama masraflarını karşılayacaktır. Finalist olarak seçilen takımlar ise Berkeley California Üniversitesi’ndeki son değerlendirme turu için California’ya götürülecektir.

Web sitesini haftada bir ya da iki kere düzenli olarak kontrol ederek yeni duyuru ve etkinlikleri takip edebilirsiniz. Yaptığınız başvuruların KU GSVC ekibine ulaştığına dair onay e-maili 16 Ocak 2012 tarihine dek tarafınıza gönderilecektir.

Adaylarda Aranan Özellikler

– Dünyanın herhangi bir yerinde onaylı bir işletme okulunda lisansüstü düzeyinde (muhasebe, finans, işletme, vs. gibi alanlarda Yüksek Lisans veya Doktora) eğitim görmekte olan ya da yarışmaya başvuru tarihinden en fazla iki yıl önce böyle bir programdan mezun olmuş olan en az bir ana takım üyesi.
– İş yeri, ilk gelir tablosuna veya ilk patente göre ölçüldüğünde (hangisi daha önce ise ona göre) 3 yaşından fazla olmamalıdır.
– Yatırımın finansal geri dönüşü ile iş planının misyonu doğrultusunda ölçülebilir sosyal/çevresel etkilerini net bir şekilde açıklayan özet
– Fizibilite, finanse edilebilirlik ve ölçeklenebilirlik kanıtı
– Tercihen ilgili becerilere ve tecrübeye sahip olan dönemsel girişimciler ve profesyonellerin bulunduğu güçlü bir yönetim ekibi
– Tüm başvurular ve sunumlar İngilizce hazırlanmalıdır.

Websitesigsvc.ku.edu.tr